Brazílie spouští blockchainovou platformu pro zemědělské zakázky

0
Brazilie

Bahia, Jeden z států Brazílie, spustila blockchainovou platformu pro sledovnání procesu veřejných nabídek v zakázkách pro zemědělské odvětví svého průmyslu a jeho propojení v rámci celé Brazílie.

Brazílie využije blockchain pro zemědělské zakázky

  • Blockchainové řešení Online Bid Solution (SOL) bylo vyvinuto společností Cayenne Technology and Design.
  • Nabídky budou údajně zcela transparentní a bezpečné, a to díky aplikaci technologie Blockchain.

Brazilské zemědělství a blockchain

Podle vyjádření bahijské vlády je zamýšleným beneficientem Online Bid Solution brazilský zemědělský průmysl. Řešení je navrženo tak, aby pomohlo propojit zemědělské organizace v Bahii s dodavateli a pracovníky po celé Brazílii.

Díky blockchainu lze zajistit transparentnost v procesu zadávání veřejných zakázek. Brazilský stát očekává, že aplikaci začne využívat asi 1100 organizací:

„Aplikaci, která je již k dispozici v obchodech Play Store a Apple Store, bude používat přibližně 1 100 zemědělských sdružení a družstev ve státech Bahia a Rio Grande do Norte.., financovaných prostřednictvím úvěrové smlouvy mezi státními vládami a Světovou bankou.“

Brazílie nemá k blockchainu daleko

Nedávno například brazilský pěstitel kávy Minasul oznámil plány na vytvoření vlastního tokenu. Zemědělci budou za sklizeň kávy dostávat tokeny a využívat je k nákupu různých druhů zboží. Tímto způsobem by se pěstitelé mohli obejít bez jinak povinné registrace v kanceláři notáře.

Závěr

Nemůžeme předpovědět, jak velký úspěch bude mít nová aplikace založená na blockchainu. S jistotou můžeme však říct, že technologie kryptoměn proniká stále více do běžného života. Jižní Amerika je v tomto ohledu proslulá pro svůj velmi kladný přístup ke kryptoměnám. Až na Bolívii, kde je Bitcoin stále nelegální.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na