Brazílie spouští blockchainovou platformu pro zemědělské zakázky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Bahia, Jeden z států Brazílie, spustila blockchainovou platformu pro sledovnání procesu veřejných nabídek v zakázkách pro zemědělské odvětví svého průmyslu a jeho propojení v rámci celé Brazílie.

Brazílie využije blockchain pro zemědělské zakázky

  • Blockchainové řešení Online Bid Solution (SOL) bylo vyvinuto společností Cayenne Technology and Design.
  • Nabídky budou údajně zcela transparentní a bezpečné, a to díky aplikaci technologie Blockchain.

Brazilské zemědělství a blockchain

Podle vyjádření bahijské vlády je zamýšleným beneficientem Online Bid Solution brazilský zemědělský průmysl. Řešení je navrženo tak, aby pomohlo propojit zemědělské organizace v Bahii s dodavateli a pracovníky po celé Brazílii.

Díky blockchainu lze zajistit transparentnost v procesu zadávání veřejných zakázek. Brazilský stát očekává, že aplikaci začne využívat asi 1100 organizací:

„Aplikaci, která je již k dispozici v obchodech Play Store a Apple Store, bude používat přibližně 1 100 zemědělských sdružení a družstev ve státech Bahia a Rio Grande do Norte.., financovaných prostřednictvím úvěrové smlouvy mezi státními vládami a Světovou bankou.“

Brazílie nemá k blockchainu daleko

Nedávno například brazilský pěstitel kávy Minasul oznámil plány na vytvoření vlastního tokenu. Zemědělci budou za sklizeň kávy dostávat tokeny a využívat je k nákupu různých druhů zboží. Tímto způsobem by se pěstitelé mohli obejít bez jinak povinné registrace v kanceláři notáře.

Závěr

Nemůžeme předpovědět, jak velký úspěch bude mít nová aplikace založená na blockchainu. S jistotou můžeme však říct, že technologie kryptoměn proniká stále více do běžného života. Jižní Amerika je v tomto ohledu proslulá pro svůj velmi kladný přístup ke kryptoměnám. Až na Bolívii, kde je Bitcoin stále nelegální.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře