Bitcoineři spouští po explozi v Bejrútu kryptofond pro pomoc poškozeným

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Skupina Bitcoinerů mobilizovala své síly s cílem získat finanční prostředky na pomoc po explozi, která minulý týden v Bejrútu vyvolala katastrofu, po které zůstal libanonský bankovní systém v krizi.

Libanon v posledním desetiletí ničí hluboká hospodářská krize, při které národní měna ztratila 75 % své hodnoty. Nyní po koronavirové epidemii zasáhlo hlavní město Bejrút další neštěstí v podobě mohutné exploze, jež si vyžádala mnoho obětí a srazila tuto zemi zase o něco blíž ke dnu.

Skupina libanonských expatů v Evropě proto zorganizovala fond Crypto Dis Relief For Beirut Explosion, jenž se mezi veřejnost šíří prostřednictvím Instagramu se sloganem:

 „Přijímání krypta k obcházení poškozeného finančního systému Libanonu.“

https://www.instagram.com/p/CDrMH63Jqun/?igshid=17zc55wpsqbsn

Fond je určen k financování místních neziskových organizacím Beit el Baraka a Baytna Baytak, které pomáhají lidem vysídleným výbuchem najít jídlo a přístřeší.

Kryptoměnnovou finanční sbírku také zprostředkovává nezisková organizace Kilna Ya3ne Kilna, jenž dodává potravinové a hygienické soupravy rodinám v nouzi.

K pomoci se přihlašují také jednotlivci, např. palesinský profesor Saifedean Ammous, který žil v Libanonu několik let, nyní získává finance pro Beit el Baraka a Libanonský Červený kříž. Doposud se mu podařilo získat několik tisíc dolarů v bitcoinech.

Kryptoměny a charita

Kryptoměny a blockchain jsou v neziskových a charitatních organizacích oblíbeným nástrojem, přičemž tento trend neustále roste. Např. skupina UNICEF nedávno vytvořila kryptoměnnový fond, kam mohou lidé přispět v Bitcoinech a Ethereu. Tato organizace navíc podporuje a financuje nemalé množství blochcainových startupu.

Závěr

Je velice pozitivní, že humanitární organizace se kryptoměn nebojí, a naopak je využívájí jako skvělou alternativu k získávání finančních prostředků. Držíme palce, aby libanonský fond pomohl co nejvíce rodinám postavit se zpět na vlastní nohy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře