Jak to bude s důvěrou v kryptoměny v post-koronavirovém světě?

4.6
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Rok 2020 se nese ve znamení různých katastrof a společnost prožívá krizi důvěry. V průběhu několika demonstrací za svobodu jsme viděli použití symbolu Bitcoinu. Jak to bude vypadat s kryptoměnami v post-koronavirovém světě?

Ztráta důvěry v banky a vládu

Krize v roce 2008 zničila důvěru veřejnosti v bankovní instituce a vládu, což nakonec vedlo k vytvoření nejdůležitější kryptoměny na světě. Bitcoin tak vznikl jako reakce na bankovní systém a přidružené třetí strany, který nebyly schopny ochránit majetek lidí.

Bohaté banky v té době byly sice zachráněny, ale několik milionů lidí (nejen ve Spojených státech amerických) se potýkalo s nezaměstnaností. Krize se tak rozšířila po celém světě, a poznamenala životy mnoha rodin.

Ztrátu důvěry ve vládu zažívá i nemalá část zemí v Jižní Americe nebo Africe. Mnoho občanů ve Venezuele, která se potýká s hyperinflací, tak přesouvá své peníze do Bitcoinu nebo krypotměny Dash, aby uchránilo svůj majetek.

Současná krize okolo pandemie nemoci Covid-19 vedla ve Spojených státech amerických ke ztrátě důvěry v některé politiky a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, které nebylo připraveno reagovat na žádné úrovni.

Podíváme-li se na demonstrace za svobodu v posledních pár letech, nalezneme zde několik demonstrantů s transparentem a znakem Bitcoinu. Symbol BTC se objevil již při demonstracích žlutých vest ve Francii nebo při aktuálním dění ve Spojených státech amerických.

Závěr

Již počátkem letošního roku jsme vás informovali o tom, jak se Bitcoin stal symbolem pro technologický pokrok. Bitcoin se ale také objevuje při demonstracích jako symbol svobody. Kryptoměny se tak jeví do budoucna jako velmi důvěryhodné v post-koronavirovém světě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img