Bitcoinový analytik nerozumí, proč jsou lidé tak stále bearish…

2.8
(30)

Zprávy a souhrny

Věřte, nebo ne, ale stále tu je nemalá skupina obchodníků, kteří jsou v globálu k Bitcoinu bearish. Řečeno jinými slovy, existuje zde velká skupina investorů, kteří se domnívají, že pád na 3 700 dolarů nebylo to nejhorší, co nám zatím medvěd předvedl.

Jeden z významných kryptoměnových analytiků kupříkladu říká, že dokud je Bitcoin pod 10 500 USD, on zůstává medvědem. Ve skutečnosti je až tak pesimistický, že je přesvědčen, že Bitcoin čeká v nadcházejícím roce nebo dvou propad směrem ke 2 000 $ – a možná ještě níže.

A pak tu máme kryptoměnového analytika z řad komentujících, který představuje zástupce druhého tábora. Ten ve svém komentáři nedokáže pochopit, jak mohou být lidé vůči BTC tak hrozně bearish a vyzdvihuje hlavně fundamentální základ tohoto stále nově vznikajícího trhu.

„Ať už jde cena Bitcoinu do strany, nebo vystřelí UP, či naopak spadne hluboko pod 8k, stále nechápu, jak mohou být lidé tak hrozně bearish.“

Tisk peněz může Bitcoin pořádně nakopnout

Z býčího sentimentu komentujícího vyplývá, že v důsledku rekordního oslabování fiat měn se naopak Bitcoin stává více cenným a zároveň méně dostupným.

Picton Mahoney zveřejnil zajímavou tabulku, kde je dobře vidět, že od vypuknutí pandemie koronaviru již centrální banky vytiskly pobídky v hodnotě přibližně 20 bilionů dolarů (to je částka, která odpovídá ročnímu HDP USA a přibližně 25 procentům HDP světového) – viz. následující tabulka.

https://bitcoinist.com/why-a-bitcoin-analyst-doesnt-understand-how-people-are-still-macro-bearish/

Jak v jednom z posledních rozhovorů předpověděl Tuur Demeester (investor a analytik společnosti Adamant Capital), je zde velká šance, že Bitcoin v příštích letech dosáhne hodnoty 50 000 USD. A to „zejména díky šílenému tisku peněz.“ Z tohoto důvodu nepovažuje ani částku 100 000 dolarů za jednu BTC minci za nereálnou.

A ve své předpovědi nezůstává ani zdaleka osamocen a přidávají se k němu i nekteří velcí investoři hedgeových fondů, kteří spravují majetek v řádu miliard. A pro příklad nemusíme chodit daleko. Začátkem tohoto měsíce zveřejnil Paul Tudor Jones zprávu, že investoval kapitál svého fondu právě do Bitcoinu. Hlavním důvodem byly obavy z inflace fiat peněz.

„Uznávám potenciál Bitcoinu v tomto období, kdy tu máme nejneobvyklejší hospodářskou situaci v celé moderní historii.“

Tisk nových peněz není pochopitelně jediným pro-bitcoinovým faktorem. Všeobecně se třeba předpokládá, že americké sankce a omezení vůči Číně (nejen kvůli Hongkongu) povedou ke snížení ceny čínského juanu, což zase povede k větší poptávce po bitcoinech – stejně, jako tomu bylo v letech 2015/2016 a 2019.

Závěr

Závěr dneska nechám na analyticích BlockTower Capital, kteří vše shrnuli celkem pěkným, výstižným a optimistickým tvrzením:

„Se všemi těmi katalyzátory na obzoru je jasné, že budoucnost Bitcoinů nebyla nikdy jasnější. […] Pokud se zaměříme na druhou polovinu roku 2020, budoucnost vypadá skvěle.“

Tak snad budou mít pánové pravdu 🙂

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 30

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Jenže je velký rozdíl mezi lidmi jako investory hodl či spekulantem který na tom denně tradeuje , spekulant ti z vysoka prdí na 50K 100K u BTC , spekulantovy jde o to prodat za 9K a nejlépe koupit za 1K a pak ovcím natlačit do hlavy že BTC půjde na 100K aby to opět spekulntovy vytlačili z 1K na 10K kde to opět spekulant prodá a bude ve svých analýzách bearish aby donutily lidi prodávat a tím táhly cenu dolů a jak cenu dostanou dolů kaj chtějí tak pak jak nakupují tak spekulanti píšou vy svých analýzách opět býčí sentiment jak poletím the moon a konečně na těch 100K je aby nalákali hlupáky kupovat a ti o svém the moon a lambu a přitom se na ten the moon nikdy nedoletí protože zavčas spekulanti prodávají aby pak opět hlupáky lákali na the moon tohle je spekulant.Dlouhodobý investor je vždy býčí i když tomu nevěří a čeká na zázrak v podobě the moon které nepřichází a bohužel ani nikdy nepřijde protože bitcoin je jen nástroj spekulantů a ti vám z vysoka ser*u na 50K či 100K protože pro ně by to bylo vysoké riziko tradovat při takových cenách za 50K či 100K pro spekulanty je tahle cena pro BTC nejvýhodnější co se pohybuje pod 10K navíc se dá lépe číst než aby cena stála 100K a velmi špatně by se odhadovala protože by klesla i volatilita při tak vysoké ceně .

E15

Asi jsem mimoň, ale nechápu, kde ti „spekulanti“ pořád berou ty Joudy, od kterých za 3000 kupují, aby jim následně za 10000 prodali. To jako Jouda za 10000 koupí, aby za 3000 prodal a tak pořád dokola? A pořád a pořád a pořád… ?

Ferrero Rocher

Hele,vzdycky se najde nejakej novej jouda kterej to koupi treba za osmicku a proda za 3k i kdyz asi ne dvakrat po sobe,navic takovy joudove se to snazi i obchodovat treba koupi za 9.5k a bude spekulovat na rust k 10k a bude tam mit paku.. a ti zraloci ho pak ojebou takovy joudove proste hrajou kasino a prodelavaji.

E15

Je fakt, že jsem trochu opomněl příliv „Joudů s pákou“, kteří to asi sponzorují docela mocně…

Jeronym

Nějaké manipulace s trhem určitě jsou, ale nemyslím si, že až v takovém měřítku.
BTC je dlouhodobá záležitost. Když bude všeobecný zájem větší, růst ceny stejně nezastaví. Jak asi – cena nejde do nekonečná uměle snižovat (nehledě na nějakou regulaci trhu). I s hoaxy to nejde přehánět.
Ale věřím tomu, že i tady může do jisté míry fungovat princip trhu – někdo vydělá, někdo prodělá.
Chytřejší se nenechají zmást. A i ti hloupější snad časem pochopí, do čeho vkládají peníze.

Ankapak

Spatne si pochopil princip trhu….

Jeronym

Neříkám, že plně chápu princip trhu, ale byla to samozřejmě nadsázka.

Ferrero Rocher

Takze pan anallytic si udela analyzu a divi se,ze se trh podle toho neridi haha.

zmyjak

bitcoin je nic – ńicotná 0

Marek O.

A co je potom USD, (nebo Euro, nebo CZK, nebo … cokoliv jiného)? Od srpna 1971, kdy Nixon „dočasně“ (jak směšné) odpoutal USD od zlata, (to USD, které celosvětově slouží jako rezervní měna bank a tudíž jsou na něj vázány všechny měny světa) tj. už 49 let, jsou všechny měny světa zcela bezcenné papírky. (Nebo spíše bezcenné bity v počítačích bank). A banky mohou – od letošního dubna zcela bez jakýchkoliv rezerv(!!!) – půjčovat neexistující měny dle libosti. Tj.efektivně vytvářet měnu z ničeho úhozem do klávesnice. (Doslova množit měnu půjčením.)

BTC ovšem nikdo tisknout či defraudovat nemůže. Vytěží se max. 21 Mega a konec.

No a teď mi zopakujte, co tedy má větší hodnotu. Bitcoin nebo USD?

Poslední editace 2 let před přes Marek O.
Kryptofet

Nechápu proč se bitkonáři dívají na fiat měny. I kdyby šli do háje tak jako co? Stjeně bitcoin nemuže nahradit měnu. At se bitcoin podívá sám na sebe jaké má hromady problému, a proč nikdy nemuže nahradit reálnou měnu. A jaký má vubec smysl, dlouhé povídání. S tím se dá jen spekulovat, nahrazení klasických měn, nebo nějaké masové využívání, to se nikdy nestane. Technicky, finančně, i společensky nemožné. A nějká hyperinflace fiat měn, s tím vubec nemá nic společného.

Ivo

Krásný článek, bohužel bitcoin je chyméra. Když nepůjde el.proud, neexistuje žádná kryptoměna, ale zlato a další reálné věci zůstanou.

Reklama: