Vliv hlavních fundamentů na ekonomiku a kryptotrhy

0
(0)

Euro sklouzlo na nejslabší úroveň od května 2017, vzhledem ke vzrůstajícím obavám, že Německo by mohlo směřovat k recesi. Negativní dopad na globální ekonomiku má především přetrvávající epidemie koronaviru.

Hlavní fundamenty v EU

Společná měna EU klesla vůči USD na úroveň naposledy viděnou v roce 2016. Pokles až o 0,5% na 1,0865 USD znepokojuje investory, kteří vnímají euro jako prostředek k financování rizikovějších pozic. Když se euro propadlo, index S&P 500 v New Yorku vzrostl na maximum.

Deutsche Bank AG nyní očekává pro 4. čtvrtletí letošního roku pokles německé ekonomiky, protože koronavirus má značný dopad na průmyslový a ekonomický vývoj.

Průmyslová produkce v eurozóně zaznamenala koncem roku 2019 největší pokles za poslední 4 roky.

Očekává se, že Evropská centrální banka bude snižovat sazby, aby dokázala čelit negativnímu dopadu viru.

Euro kleslo na nejníže od října poté, co německá průmyslová produkce zaznamenala v prosinci největší pokles za desetiletí. Evropská jednotná měna minulý týden ztratila 1,3 %, což je nejhorší ztráta od listopadu.

Hlavní fundamenty v USA

Vzhledem k pozitivním údajům o pracovních místech v USA se naopak dolar zvyšuje na čtyřměsíční maximum. Data ukázala, že se v USA minulý měsíc vytvořilo o 225 000 více pracovních míst. Ekonomové, oslovení agenturou Reuters, předpokládali nárůst pouze o 160 000 míst.

FED ve své poslední zprávě o měnové politice uvedl, že pokles, spojený se šířením viru je jedním z největších rizik pro americký ekonomický výhled.

Hlavní fundamenty v Asii

V provincii Chu-Pej na nový typ koronaviru, pojmenovaného Covid-19, zemřelo doposud přes 1310 lidí. Virus se rozšířil po celém světě, aktuální počet potvrzených případů je přes 64 000 ve 27 zemích a regionech světa.

Čínská měna jüan klesla o 0,4% na 7,005 jüanů za dolar. Je to způsobeno především tím, že jüan byl nastaven na malý zisk, vzhledem k rozhodnutí čínské centrální banky a pekingskému oznámení o snížení cel na dovoz z USA.

Vliv událostí na kryptotrhy

Po počátečním růstu Bitcoinu a ostatních kryptoměn, který se časově shodoval se šířením nového typu koronaviru v Číně a Asii, došlo nyní na kryptotrzích ke korekci. Bitcoin se propadl již podruhé během několika posledních dní pod 10 000 USD a altcoiny jsou také v červených číslech, některé se propadly za 24 hodin i o více, než 10%.

Závěr

Negativní dopad koronaviru má značný vliv na současnou ekonomiku. Pokud nákaza bude pokračovat ve stejném nebo ve větším měřítku, lze předpokládat, že dojde k poklesu průmyslové výroby a ekonomického vývoje v Německu. Vzhledem k tomu, že mezi ekonomikou v České republice a Německem je značná provázanost, nelze očekávat, že by to pro nás nemělo přímý vliv.

Je vidět, že trhy jsou díky globalizaci velmi provázané a tak i kryptotrhy jsou ovlivňované děním na tradičních finančních trzích a dalšími fundamenty, které se také vyplatí sledovat.

Článek nám zaslal Filip Kotek

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img