Bitcoin je ochrana před tiskem peněz při dosažení nejnižší úrovně amerických dluhopisů

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) není zajištěním proti „každému“ globálnímu zhroucení, ale bude ultimátně chránit své uživatele před centrálními bankami, vládami a tiskem fiat peněz.

Tak vypadalo budování konsensu mezi příznivci kryptoměn dne 10. března, kdy obchodníci očekávali další fázi celosvětové paniky – to by pro ekonomiku znamenalo nejhorší den od finanční krize v roce 2008.

BTC stále více „nekoreluje“

V pondělí vedly na burzách ztráty akcií, ke kterým se později připojily například i výnosy státních dluhopisů Spojených států.

V bezprecedentní historii celá výnosová křivka amerických dluhopisů klesla pod 1 % – což nám signalizuje intenzivní obavy obchodníků před globální recesí, cenovou válkou ropy a samozřejmě koronavirem.

Bitcoin 1-year chart versus U.S. 10-year bond yields

Současně se Bitcoin přes noc propadl o -15 %. Volatilita, která přesto, v době tisku peněz, ustupovala.

Hunter Horsely, generální ředitel společnosti BitWise poznamenal, že BTC si vedl mnohem lépe než dříve, a to zejména v porovnání s indexem S&P 500.

„S&P je dnes -7,6 %. Na základě historické volatility je -7,6 % v S&P = -41 % v BTC“

– napsal na Twitteru a dále pokračoval.

„Přesto za posledních 24 hodin je BTC pouze -5 %. A jen -0,5 % od dnešní půlnoci. To nekoreluje.“

Zajištění proti tisku peněz

CEO společnosti AngelList, Naval Ravikant, mezitím navrhl, aby investoři upustili od nedávných úprav cen.

„Bitcoin v současné době není obecným zajištěním proti každé černé labuti a stále se chová jako„ rizikový obchod “… Ale z dlouhodobého hlediska je Bitcoin zabezpečením proti tisku peněz ze strany centrálních bank, což je nevyhnutelná reakce na virus.”

Bitcoin tradičně upřednostňoval investory s nízkou časovou preferencí – ty, kteří chápou, že úspora zdravých peněz zaručuje v budoucnu větší bohatství, než utrácení a půjčky.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img