Bláznivá inflace v Americe vede investory k hromadění bitcoinů a whisky

4.7
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Obavy z nadcházející inflace, vedené neustálým tiskem peněz a hospodářskou nerovnováhou v USA, podněcují investory k hledání útočiště v různých alternativních aktivech, včetně zlata, bitcoinů a dokonce i whisky.

Investoři hledají zlaté zajištění

Dle posledních zpráv začali investoři ukládat své finanční prostředky ve velkém do zlata. Bojí se totiž, že běžné peníze nebudou brzy ničím jiným než zmačkanými kousky papíru.

Odborníci z řad těchto investorů varují veřejnost, že nulové úrokové sazby a neomezené nákupy dluhopisů americkým Fedem budou vést k tomu, že ekonomika bude zaplavena levnými penězi, jež zvýší spotřebitelské ceny a nakonec vytvoří tržní bublinu, která musí prasknout.

To však neznamená, že obchodníci požadují okamžitý nárůst inflace, jelikož spotřebitelské ceny v USA vzrostly od loňského roku do července 2020 jen o 1 %. Pro investory s pevným výnosem z bank a retailových oblastí by byla pro příštích deset let atraktivní úroková sazba 1,7 %.

Pro některé z nich tyto investice však nejsou lákavé a dokonce naznačují větší obavy.

„Míra inflace na úrovni 3 % je jen sotva hyperinflací, ale inflace na úrovni 3 % ročně může vaše bohatství během 25 let zredukovat o polovinu,“

Uvedl Nikhil Chandra, investiční ředitel pro nemovitá aktiva v Aviva Investors.

Bitcoin jako alternativa zlata

I když většina tradičních účastníků trhu sází hlavně na zlato, existuje také větší skupinka, která se obrací k bitcoinům. Zakladatel Galaxy Digital Mike Novogratz, známý v komunitě kryptoměn na Twitteru, je jedním z nich.

 

“Zlato a bitcoiny. myslím si, že obě aktiva jsou nejlepší ochranou proti aktuální nejistotě, která je tam venku,”

Udedl Novogratz, který má údajně  stovky milionů dolarů v kryptoměnách a souvisejících podnicích, a dále dodal:

„Bitcoin získává velkou část své hodnoty jednoduše od lidí, kteří věří, že za něco stojí. aktivum sice nevytváří příjem ani výdělky, ale JE relativně přitažlivé, jelikož se stále nachází v rané fázi adopce.“

Investice do whisky

Existují také obchodníci, kteří našli zalíbení v investování do staré, kvalitní whisky.

Například investor do komerčních nemovitostí James Scott, má ve svém skladu více než 4 000 litrů whisky, za účelem uchování hodnoty svého majetku.

Investoři hledají ekonomické útočiště v sudech na whisky. Obrázek: Cool Material

Scott tvrdí, že prodal sud s 28letou whisky Bunnahabhain, který stoupl na ceně o 10 % během 11 měsíců, což je více, než některé akcie a určitě více, než je zhodnocení na spořících účtech.

Závěr

Při investování není důležité, kolik peněz jsme vydělali, ale co si za ně koupíme. Podstatou je tedy kalkulování s inflací a na základě toho vybrání vhodného aktiva, které by mělo co nejvíce vyhovovat naším potřebám. Při dlouhodobém držení je rovněž rozumné své portfolio diverzifikovat. Co myslíte, líbí se vám výše uvedená kombinace?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel Jelínek

Na spořící účet s chabými 2%(v tom nejlepším případě) může ukládat peníze jen finanční negramot..

ovi1

Blbé je, že hodnota kryptonem se jednoho dne rozplyne, jako pára nad hrncem…

spot_img