Fed mění strategii, tlačí dolar nahoru, BTC a zlato dolů

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Federální rezervní systém (Fed) zveřejnil zápisy z poslední schůzky Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Zápisy podrobně popisovaly řadu strategických změn, které silně ovlivňují cenu akcií, zlata a Bitcoinu. 

Úrokové sazby zůstávají nezměněny

Vedení Fedu úrokové sazby zatím nechává beze změny. Aktuálně platná 0% referenční sazba zůstane pravděpodobně nezměněna, dokud bude krize COVID-19 pokračovat.

Pokud jde o výhled měnové politiky po tomto zasedání, řada účastníků uvedla, že v určitém okamžiku by bylo vhodné poskytnout větší jasnost ohledně pravděpodobné cesty k cílovému rozpětí základní úrokové sazby Fedu.

Nejasné prohlášení vázané na akcie tak nechalo investory v nejistotě ohledně dalšího oživení ekonomiky, protože pokud je Fed opatrný, budoucnost ekonomického vývoje zůstává přinejlepším nejasná.

Otázka inflace

Je zajímavé, že navzdory masivnímu zaplavení trhu likviditou zůstala inflace relativně nízká, a sice pod 1 %. To Fed zmátlo, vzhledem k tomu, že podstatný příliv kapitálu měl inflaci zvýšit.

Fed tradičně zacílil na 2 % inflaci, přičemž jako protisíly k udržení v tomto pásmu použil benchmarkové sazby a likviditu. Zdá se však, že nízké sazby a likvidita neměly na současnou úroveň inflace moc velký vliv.

Tento scénář nízké inflace směřuje investory z bezpečných přístavů, jako je zlato a Bitcoin, zpět k dolaru. Dolar prudce vzrostl během obchodování, zatímco zlato i Bitcoin zaznamenaly značné ztráty.

Zaoblení křivky

Nakonec Fed uvažoval o kontrole výnosové křivky omezením výnosů. To by zdánlivě přivedlo investory do rizikových aktiv. Tato změna politiky přiměla výnosy státní pokladny k růstu a zároveň měla opačný účinek na zlato a Bitcoin.

Výbor však rozhodl proti takové činnosti. Důvodem bylo, že v současné době mají nízké výnosy srovnatelné účinky.

Závěr

Pokud jdou akcie nahoru, cena zlata a Bitcoinu většinou klesá a naopak. V jednu chvíli to vypadalo, že Fed bude chtít cílit na 4 % inflaci místo té 2 %, ale nakonec se rozhodl jinak. Tato rozhodnutí mají nezanedbatelný vliv i na ceny kryptoměn, Bitcoin nevyjímaje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Aha takže hlupák investor nakoupí zlato o 20-30 % dráž při koupí aby zabránil znehodnocování svého majetku dolarem aby vzápětí zjistil že se nic neděje a opět vystoupil ze zlata k dolarů z obchodní devalvací u obchodníka u kterého to zlato nakoupil předtím .Každý obchodník se zlatem vám vždy prodá zlato o 20-30% dráž než jaká je cena skutečného zlata (pokud neberete jen hajzl papír kde máte napsané že máte zlato) a to stejné je při prodeji .U nás zlato prodávají o 10-15 tisíc dráž než je jeho skutečná hodnota a už vidím chuja který to nakoupí aby vzápětí zjistil že dolar je v pohodě a prodá ho zpět aby ve skutečnosti zjistil že na tom prodělal protože při prodeji zpět si opět účtují nižší cenu než ukazuje kurz .

pietro

Ale no tak, Kokršpaněli, už jsi slyšel něco o tom, že zlato je dlouhodobá investice?

Kokršpaněl

tu ale nic o dlouhodobé investici psané není jen reaguji na článek .

pietro

Pokud někdo nakoupí fyzické zlato, určitě to není proto aby z něj o týden později vystupoval… A jinak investiční zlato má marži nějakých 5-10%, nikoli 20-30% jak píšeš.

Kokršpaněl

Podívej se na český obchod jedinečný eshop z fyzickým zlatem dodáním ze švýcar ,zlato stojí necelé 2 tisíce dolarů (cirka 40 litrů ) český značkový eshop z fyzickým dodáním zlata certifikací ho má za 55 tisíc (tudíž víc jak 15 tisíc dráž za unci a to se nebavíme o zlatých mincích ale obyčejné cihličce kde naplatíš za dizajn tak že tu nevykládej nesmysli ).

pietro
spot_img