Fed mění strategii, tlačí dolar nahoru, BTC a zlato dolů

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Federální rezervní systém (Fed) zveřejnil zápisy z poslední schůzky Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Zápisy podrobně popisovaly řadu strategických změn, které silně ovlivňují cenu akcií, zlata a Bitcoinu. 

Úrokové sazby zůstávají nezměněny

Vedení Fedu úrokové sazby zatím nechává beze změny. Aktuálně platná 0% referenční sazba zůstane pravděpodobně nezměněna, dokud bude krize COVID-19 pokračovat.

Pokud jde o výhled měnové politiky po tomto zasedání, řada účastníků uvedla, že v určitém okamžiku by bylo vhodné poskytnout větší jasnost ohledně pravděpodobné cesty k cílovému rozpětí základní úrokové sazby Fedu.

Nejasné prohlášení vázané na akcie tak nechalo investory v nejistotě ohledně dalšího oživení ekonomiky, protože pokud je Fed opatrný, budoucnost ekonomického vývoje zůstává přinejlepším nejasná.

Otázka inflace

Je zajímavé, že navzdory masivnímu zaplavení trhu likviditou zůstala inflace relativně nízká, a sice pod 1 %. To Fed zmátlo, vzhledem k tomu, že podstatný příliv kapitálu měl inflaci zvýšit.

Fed tradičně zacílil na 2 % inflaci, přičemž jako protisíly k udržení v tomto pásmu použil benchmarkové sazby a likviditu. Zdá se však, že nízké sazby a likvidita neměly na současnou úroveň inflace moc velký vliv.

Tento scénář nízké inflace směřuje investory z bezpečných přístavů, jako je zlato a Bitcoin, zpět k dolaru. Dolar prudce vzrostl během obchodování, zatímco zlato i Bitcoin zaznamenaly značné ztráty.

Zaoblení křivky

Nakonec Fed uvažoval o kontrole výnosové křivky omezením výnosů. To by zdánlivě přivedlo investory do rizikových aktiv. Tato změna politiky přiměla výnosy státní pokladny k růstu a zároveň měla opačný účinek na zlato a Bitcoin.

Výbor však rozhodl proti takové činnosti. Důvodem bylo, že v současné době mají nízké výnosy srovnatelné účinky.

Závěr

Pokud jdou akcie nahoru, cena zlata a Bitcoinu většinou klesá a naopak. V jednu chvíli to vypadalo, že Fed bude chtít cílit na 4 % inflaci místo té 2 %, ale nakonec se rozhodl jinak. Tato rozhodnutí mají nezanedbatelný vliv i na ceny kryptoměn, Bitcoin nevyjímaje.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře