Bitcoin a akcie Tesly jsou mezi Američany populární

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rok 2020 byl mezníkem jak pro akcie Tesly, tak pro Bitcoin. V průběhu posledních sedmi měsíců se obě aktiva těšila velkolepému růstu cen. Tyto kroky přenesly Teslu a Bitcoin do centra pozornosti zejména mezi Američany. 

Tesla a Bitcoin: nejsledovanější aktiva v Americe

Hlavní kryptoměna a výrobce elektrických automobilů Tesla byly nejsledovanějšími americkými aktivy po celý červenec. TradingView, mapovací platforma, zveřejnila 13. srpna zprávu, ve které uvedla, že akcie Tesly byly nejsledovanějšími akciemi v 31 státech. Bitcoin nebyl příliš pozadu, protože obsadil druhé místo.

Bitcoin a Tesla se staly populární díky jejich neuvěřitelným runům v letošním roce. Tato dvě aktiva svítí uprostřed pandemie, přitahují stále více investorů a rozšiřují své tržní kapitalizace. TradingView poznamenává, že hodnota Tesly se od začátku roku „téměř ztrojnásobila“. Bitcoin získal ohromující 60% nárůst.

Data z TradingView také naznačila, že Bitcoin upoutal pozornost lidí v Kalifornii, Oregonu a Washingtonu. Podle těchto dat se zdá, že Západní pobřeží miluje krypto nejvíce.

Investoři se zavrtávají do trhů BTC a Tesly

Cena akcií Tesly se v březnu snížila na 360 USD hned poté, co byl koronavirus prohlášen za pandemii, ale o pár měsíců později prudce vzrostla. V určitém okamžiku Elon Musk, CEO Tesly, předpokládal, že akcie byly nadhodnoceny. To však investory neodradilo, protože akcie pokračovaly v růstu i po Muskově tweetu.

V podobném duchu se BTC během březnového fiaska propadl až na 3 700 USD. Zajímavé je, že se v následujících měsících vlajková loď krypta silně odrazila a několikrát se dotkla úrovně 12 000 USD.

S touto hybností není divu, že významní investoři, jako jsou Paul Tudor Jones, MicroStrategy a Barstool Sports ‘Dave Portnoy, sází na kryptoměnu ve velkém.

Do budoucna je Bitcoin v ideální pozici, aby v nadcházejících měsících opět rostl na svých solidních základech.

Závěr

Pandemie má hodně společného s tím, že investoři přehodnocují, kam budou investovat. Nicméně, BTC se potvrdil jako velmi silná kryptoměna. Jak jste na tom vy? Investovali jste do akcií Tesly?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: