Koronavirus může urychlit přijetí kryptoměn

4
(7)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý technický ředitel americké kryptoměnové burzy Coinbase Balaji S. Srinivasan uvádí, že vlády by mohly přijmout v pokoronavirovém světě kryptoměny rychleji. Urychlí pandemie nemoci Covid-19 masovou adopci digitálních aktiv?

Rychlejší adopce krypta

Balaji S. Srinivasan před nedávnem hovořil o kryptoměnách a jak pandemie koronaviru může urychlit jeho přijetí. Technologie blockchain se během vrcholu pandemie osvědčila jako bezpečné a důvěryhodné řešení nejen pro ochranu osobních údajů pacientů.

Srinivasan se domnívá, že některé vlády během pandemie zneužily svoji moc a lidé tak hledají nové způsoby, jak si zachovat svá základní práva. V blízké budoucnosti tak mohou hrát velkou roli právě kryptoměny a technologie blockchain. Balaji prohlásil:

„Existují určité věci, které je těžké udělat, pokud je neprovedete centralizovaně. Neříkám, že každá vláda selhala. Centralizované vlády však získávají větší moc nad ekonomikou a osobními údaji běžných občanů.“

Podle slov bývalého technického ředitele Coinbase by podobné události v budoucnosti mohly vést (u některých států) k získání absolutní kontroly nad ekonomikou a občany.  Srinivasan také věří, že státy, které nejsou schopné uprostřed krize jednat soudržně, pravděpodobně selžou.

Balaji S. Srinivasan svoji myšlenku uzavřel tím, že technologie blockchain bude stát jako alternativa k politickým sférám vlivu:

„Existují dva způsoby, buď nad námi mají úplnou moc nebo nikdo nad námi nemá žádnou moc. Na té druhé straně máme Bitcoin, který je otevřený, transparentní, bezpečný a nikdo nad ním nemá moc.“

Závěr

Pandemie koronaviru uspíšila debaty o digitální měně vydané centrální bankou (CBDC) a využítim technologie blockchain pro zdravotní průmysl. Podle analytiků Deutsche Bank se příští desetiletí ponese ve znamení kryptoměn. Pandemie koronaviru se tak stala jakýmsi spouštěčem pro digitální aktiva.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: