Fed odhalil plány pro digitální dolar

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin ztratil už 22 % od svého ATH • 270 000 BTC se minulý měsíc přesunulo do hardware peněženek • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Neustálý pokles hodnoty bitcoinů pomohl altcoinům...

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Guvernérka Federálního rezervního systému USA (Fed), Lael Brainard, před nedávnem poskytla široké veřejnosti popis plánů digitálního dolaru. Dle jejích slov Fed aktuálně zkoumá a experimentuje s digitální měnou vydanou centrální bankou (CBDC).

Koncept digitálního dolaru

V dubnu během pandemie koronaviru se začaly šířit zprávy o pracích na digitálním dolaru. Kromě Spojených států amerických se začala o digitální měny vydané centrální bankou (CBDC) zajímat také Evropská centrální banka (ECB) nebo Mezinárodní měnový fond (MMF).

Na konceptu digitálního dolaru pracovali v USA odborníci na ekonomii, technologii blockchain a kryptoměny. Nyní Lael Brainard ve svém projevu ve Federální rezervní bance v San Franciscu prohlásila:

„Vzhledem k důležité roli amerického dolaru je nezbytné, aby Federální fond zkoumal digitální měny vydané centrální bankou. V rámci tohoto projektu sledujeme potenciál inovativních technologií, které nabízejí digitální ekvivalent k hotovosti.“

Lael Brainardová tak ve svém projevu vysvětlila, že cílem celého výzkumu digitálního dolaru je porozumět bezpečnosti a účinnosti systému CBDC. Guvernérka také oznámila, že Spojené státy americké jsou zapojeny do koalice centrálních bank, které si předávají informace a zkušenosti s CBDC.

Brainardová také vyzdvihla Fed a výhody digitálních měn, jako jsou okamžité platby v reálném čase, nízké náklady pro přeshraniční platby a důvěryhodnost celého systému. Práce na digitálním dolaru a následné testování však zabere několik měsíců.

Na celý proslov guvernérky Fedu se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Závěr

Federální rezervní systém po dlouhodobé kontroverzi k digitálním měnám nakonec pracuje na konceptu digitálního dolaru. Spojené státy americké však spěchají s tvorbou svého digitálního dolaru, jelikož Čína již provádí finální testy na svém digitálním jüanu. Ten by mohl obcházet sankce a zničit dominanci amerického dolaru na světovém trhu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře