Bitcoin za 500 000 USD – Jaké nedostatky má zlato, ropa či dolar?

4.4
(24)

Zprávy a souhrny

Dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi, spoluzakladatelé americké směnárny a rodinné kanceláře Gemini Winklevoss Capital, předpovídají, že cena BTC by mohla dosáhnout 500 000 USD. Co hledat za touto velmi odvážnou předpovědí?

Je smutným faktem, že poměr amerického dluhu k HDP by se v roce 2020 mohl zvýšit více, než tomu bylo za posledních deset let. S tím souvisí pochopitelně otázka inflace a investoři se tak budou snažit přesunout svá aktiva do alternativních investic, jako jsou právě kryptoměny.

Bitcoin jako nejlepší volba zhodnocení

Zpráva, publikovaná pod hlavičkou společnosti Winklevoss Capital, začíná vysvětlením, že zlato, ropa a americký dolar jsou celkem spolehlivými hodnotami. Časy se však mění a již nejsou tak spolehlivé, jak tomu bylo dříve. Bitcoin je tedy nakonec jedinou dlouhodobou ochranou před inflací. Bratři ve zprávě uvádí:

„Inflace přichází. Peníze uložené v bance ztratí svou hodnotu. Peníze investované do aktiv, jako jsou nemovitosti nebo akciový trh, si svou hodnotu udrží. Peníze uložené ve zlatě nebo bitcoinu se zhodnotí. A peníze uložené v bitcoinech se zhodnotí nejvíce a předběhnou i zlato.“

Jaké nedostatky má zlato, ropa či dolar?

Zpráva dále vysvětluje, jaké nedostatky má zlato, ropa či USD jako uchovatel hodnoty. Pokud jde o ropu, tak myšlenka nedostatku již neplatí a v podzemí se nachází více ropy, než se původně předpokládalo. Kromě toho může být poptávka po ní také ovlivněna obnovitelnou energií a opatřeními na omezení globálního oteplování.

Zlato má zase zásadní chybu v tom, že jeho celková nabídka není známa. I když je tento drahý kov na Zemi vzácný, galaxie je ho plná. A s komerční těžbou na asteroidech, ke které díky takovým jedincům, jako je třeba Elon Musk, určitě dojde, se zásoba zlata velmi rychle změní. Mimochodem aktuálně se celková tržní kapitalizace nadzemního zlata konzervativním odhadem pohybuje kolem 9 bilionů USD.

No, a pokud mluvíme o americkém dolaru, tak tam tisk nových peněz bude pokračovat rychlým tempem a to povede pouze k inflaci.

Bitcoin je podhodnocen faktorem 45

Pokud bychom se snažili aplikovat zlato na hodnotu BTC, dvojčata říkají, že pokud by Bitcoin pokračoval v nastoleném býčím trendu, tak v současné době je BTC podhodnocen faktorem 45. Jinak řečeno, cena BTC by mohla vzrůst 45x, což znamená, že bychom mohli vidět cenu 500 000 dolarů za jednu BTC minci.

Prognóza dále uvádí, že nezohledňuje možnost, že BTC nahradí podíl devizových fiat rezev ve výši 11,7 bilionů USD, které aktuální drží vlády po celém světě. A k tomu bratři dodávají:

„Pokud centrální banky začnou diverzifikovat své zahraniční fiat podíly částečně i do Bitcoinu, řekněme 10 procent, pak se 45x reviduje směrem nahoru k 55x, neboli 600k USD za BTC.“

Závěr

Bratři Winklevossovi, kteří stojí za krypoměnovou burzou Gemini a do Bitcoinu masivně investovali již v dobách, kdy stál kolem 120 dolarů, patří mezi velké bitcoinové nadšence a propagátory. I když se jimi predikovaná cena může zdát „mimo“, určitě bych nebral jejich argumenty na lehkou váhu, ti opravdu bohatí zas tolik možností, jak ochránit či ještě více zhodnotit svůj majetek, vlastně nemají.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 24

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
lofas

Mě vždy fascinuje jak nějaký trotl předpovídá na btc kdejaké h*vna ale přitom btc není schopný ani udělat za poslední 3 roky staronové All-Time-High .Dokud btc nepřejede přes All-Time-High tak ty předpovědní sračky nemají žádný význam .

Lojzik

Kurva to jsem se tady zase zasmal :-)))))))))

Pan Contras

BTC je zastaralý, a o decenetralizaci při obtížnosti jeho těžby už moc nejde mluvit. Jediná jeho výhoda je, že je ho omezené množství, ale to je málo. Já sázím na ethereum a možná na stellar, tron a algo. Většinu investice mám v ethereu, s ostatním si hraju.

Legosev

Bitcoin je zastaralý to jsou jen takové hospodské žvásty , proč všechno stojí na btc když btc udělá velký pohyb dolů proč bere sebou všechno je přeci zastaralý nemá co nabídnout je to šunt , tak proč ty špičkové technologický vyspělé coiny jdou z btc .Hele většina investorů ti z vysoka sere na špičkovou technologii 99% investic do krypta je investice k vůli zisku , pokud btc bude denně dělat 30% zisku tak ti všichni budou kupovat btc a vyserou se ti na tvojí špičkovou technologii .Bitcoin tu je pomalu 11 let to je už dost na to aby si každý investor řekl že btc je bezpečná investice o proti nějakým šuntům btc má velkou výhodu toho že bitcoin se řadí mezi první a ano a pak jsou až ty ostatní , vždy jak se bude mluvit o kryptoměnách vždy zazní jméno bitcoin vždy jak budou instituce investovat do kryptoměn vždy bude větší podíl nést v investici btc protože bitcoin za 11 let se ze všech kryptoměn řadí mezi nejbezpečnější investice zbytek je riziko a velká spekulace a tak to vidí i většina investorů a proto má bitcoin největší podíl na trhu ..Kdyby se bitcoin rozsypal věř tomu nebo ne tak celý trh půjde do análů za bitcoinem , žádný ChainLink ,Ethereum ho vystřídá , ani omylem všechno půjde do sraček za btc.

Legosev

Pro většinu retail investorů je btc příliš drahý proto ho shazují tím že je zestárlý a podobné hovna , každý chce vlastnit celý coin a ne jen čtvrtky a proto kupují sračky tipu XRP atd protože to stojí pár centů či pár dolarů , však tam byl nějaký coin špičkový za 25 K usd tak si ho kup místo bitcoinu , vykašli se na bitcoin a kup si špičkový coin , jestli máš 2 btc hned je výměn a kup si špikový coin ze špičkovou technologii budoucnosti za 25 tisíc dolarů .

https://coinmarketcap.com/currencies/yearn-finance/

Legosev

Zeptám se tě jinak kdyby si vlastnil 2 BTC vyměnil bys ty dva btc za ten hnůj za 25K ? ještě bys musel ale asi doplatit protože bitcoin je příliš zestárlý a stojí jen 11K ale měl bys špičkový coin yearn.finance za 25K jeden ale zas by ses zbavil toho starého šuntu bitcoinu .

unknown

JA som ten sunt nenakupoval za 5K a teraz ho uz rozhodne za BTC menit nebudem a moze pokojne ist aj na 50 alebo 100K… potom ak sa ho zacnu zbavova,t poleti o vyse 95% dolu volnym padom a co potom… par stastlivcov naskakalo ako prvy na vlak a vezu sa, len netreba zabudat na to, kedy treba z vlaku vystupit ak zlyhaju brzdy. :-)))

Legosev

Pamatuji na Zcash který stál 4K a plno ovcí zaplakalo ale takovým hlupákům to jest přát .

pan.karel

To jsi me pobavil,co je to za hovno ten YFI,dalsi shitcoin a podstata jeho exsistence je mit cenu za jednu minci drazsi nez BTC ? Nejradsi bych tyhle shitcoiny spalil takovy sracky.

Ferrero Rocher

500k USD,vzdyt nepreleze ani 12k natoz aby se tam dlouhodobe udrzel.

Ferrero Rocher

Jo jasne a rikaji to ty svihli Winklovossaci,co maji krypto burzu,fond a nahrabany BTC z doby kdy stal par dolaru mozna haha.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: