Bitcoin za 500 000 USD – Jaké nedostatky má zlato, ropa či dolar?

4.4
(24)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

Dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi, spoluzakladatelé americké směnárny a rodinné kanceláře Gemini Winklevoss Capital, předpovídají, že cena BTC by mohla dosáhnout 500 000 USD. Co hledat za touto velmi odvážnou předpovědí?

Je smutným faktem, že poměr amerického dluhu k HDP by se v roce 2020 mohl zvýšit více, než tomu bylo za posledních deset let. S tím souvisí pochopitelně otázka inflace a investoři se tak budou snažit přesunout svá aktiva do alternativních investic, jako jsou právě kryptoměny.

Bitcoin jako nejlepší volba zhodnocení

Zpráva, publikovaná pod hlavičkou společnosti Winklevoss Capital, začíná vysvětlením, že zlato, ropa a americký dolar jsou celkem spolehlivými hodnotami. Časy se však mění a již nejsou tak spolehlivé, jak tomu bylo dříve. Bitcoin je tedy nakonec jedinou dlouhodobou ochranou před inflací. Bratři ve zprávě uvádí:

“Inflace přichází. Peníze uložené v bance ztratí svou hodnotu. Peníze investované do aktiv, jako jsou nemovitosti nebo akciový trh, si svou hodnotu udrží. Peníze uložené ve zlatě nebo bitcoinu se zhodnotí. A peníze uložené v bitcoinech se zhodnotí nejvíce a předběhnou i zlato.”

Jaké nedostatky má zlato, ropa či dolar?

Zpráva dále vysvětluje, jaké nedostatky má zlato, ropa či USD jako uchovatel hodnoty. Pokud jde o ropu, tak myšlenka nedostatku již neplatí a v podzemí se nachází více ropy, než se původně předpokládalo. Kromě toho může být poptávka po ní také ovlivněna obnovitelnou energií a opatřeními na omezení globálního oteplování.

Zlato má zase zásadní chybu v tom, že jeho celková nabídka není známa. I když je tento drahý kov na Zemi vzácný, galaxie je ho plná. A s komerční těžbou na asteroidech, ke které díky takovým jedincům, jako je třeba Elon Musk, určitě dojde, se zásoba zlata velmi rychle změní. Mimochodem aktuálně se celková tržní kapitalizace nadzemního zlata konzervativním odhadem pohybuje kolem 9 bilionů USD.

No, a pokud mluvíme o americkém dolaru, tak tam tisk nových peněz bude pokračovat rychlým tempem a to povede pouze k inflaci.

Bitcoin je podhodnocen faktorem 45

Pokud bychom se snažili aplikovat zlato na hodnotu BTC, dvojčata říkají, že pokud by Bitcoin pokračoval v nastoleném býčím trendu, tak v současné době je BTC podhodnocen faktorem 45. Jinak řečeno, cena BTC by mohla vzrůst 45x, což znamená, že bychom mohli vidět cenu 500 000 dolarů za jednu BTC minci.

Prognóza dále uvádí, že nezohledňuje možnost, že BTC nahradí podíl devizových fiat rezev ve výši 11,7 bilionů USD, které aktuální drží vlády po celém světě. A k tomu bratři dodávají:

“Pokud centrální banky začnou diverzifikovat své zahraniční fiat podíly částečně i do Bitcoinu, řekněme 10 procent, pak se 45x reviduje směrem nahoru k 55x, neboli 600k USD za BTC.”

Závěr

Bratři Winklevossovi, kteří stojí za krypoměnovou burzou Gemini a do Bitcoinu masivně investovali již v dobách, kdy stál kolem 120 dolarů, patří mezi velké bitcoinové nadšence a propagátory. I když se jimi predikovaná cena může zdát “mimo”, určitě bych nebral jejich argumenty na lehkou váhu, ti opravdu bohatí zas tolik možností, jak ochránit či ještě více zhodnotit svůj majetek, vlastně nemají.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 24

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře