„Odborník“ na kryptoměny, Peter Schiff, vysvětluje vliv inflace na cenu Bitcoinu

4
(17)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Přední americký ekonom, velký zastánce zlata a známý kritik Bitcoinu (BTC) Peter Schiff vysvětloval na Twitteru, proč se vysoká míra inflace neodrazí na zvyšující se ceně bitcoinů.

Bitcoin není inflačním zajištěním

Peter Schiff využil jednu z dalších příležitostí, což už nějakou dobu činí, aby si s chutí kopl do Bitcoinu. Ve svém posledním příspěvku na Twitteru totiž tento ekonom tvrdí, že zvyšující se míra inflace nezvýší cenu bitcoinů. Samozřejmě na rozdíl od jeho oblíbeného zlata.

Twitter
zdroj: twitter.com

Peter Schiff v této souvislosti na Twitteru uvedl:

„Inflace má za následek vyšší ceny zboží. Protože zlato je zboží, jeho cena stoupá spolu s cenou jiného zboží, čímž se udržuje jeho relativní kupní síla. Protože Bitcoin není zboží, jeho cena se nevztahuje na cenu jiného zboží. Nejedná se tedy o zajištění proti inflaci.“

Zajímavé bylo sledovat reakce některých jeho oponentů. Například uživatel @RelevantPeter reagoval výrokem:

„správně. Bitcoin není “Zboží”. Je skvělý.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Další z uživatelů Davinci Jeremie v reakci na Petera Schiffa uvedl:

„Co je ZBOŽÍ? Pro mě je to něco, co vlastním, a můžu to převést na někoho jiného nebo to spotřebovat. Hejtujete Bitcoin, jen abyste dostal like. Víte, že se mýlíte.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Pohled na Bitcoin

Samotný Bitcoin je deflační. Vzhledem k tomu, že je jeho nabídka omezena na 21 milionů, snižuje se časem jeho míra inflace. A pokud nedojde ke změně v systému, nebudou již žádné další bitcoiny produkovány. Jeho kupní síla se tedy za předpokladu, že je Bitcoin považován za měnu, zvýší.

Mnozí investoři a ekonomové považují toto aktivum za úložiště hodnoty a označují jej jako „digitální zlato“. Například předseda amerického Federálního rezervního systému nazval Bitcoin „spekulativním obchodem hodnot, stejně jako zlato“.

Mnoho odborníků proto našlo shodu v tom, že Bitcoin může sloužit jako zajištění proti globálním finančním trhům. Například světově známý investor Paul Tudor Jones uvedl, že Bitcoin zaujímá určitou část jeho portfolia. Navíc Jones poznamenal, že bitcoiny kupuje jako obranu proti inflaci.

Závěr

Zatímco fiatové měny, ke kterým patří například americký dolar, jsou inflační, Bitcoin takový není. Je proto sporné, co Peter Schiff myslel „inflačním zajištěním“. Pokud je to něco, co bojuje se zvyšováním inflace, očividně se mýlí, protože to dělá právě Bitcoin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jirka

Řekl bych, že v citovaném příspěvku mělo být “gold is a goods” a “bitcoin is not a goods”. Tedy zboží. Jestli to “s” na konci zmizelo jako následek špatného pravopisu nebo slovní hříčky si netroufám tvrdit. Každopádně uvedený český překlad zcela mění možný význam originálu…

Radek Dintar

Jirko, máte nejspíše pravdu, opravil jsem to -děkuji za upozornění.

Jaykill

“What constitutes a good?” rozhodně neznamená “Co je dobré?”

spot_img