Bitcoin halving probírali v nové TV CNN Prima

6
bitcoin-prima-cnn

Halving na Bitcoinu způsobil rozruch i v mainstreamových médiích, která se obvykle o kryptoměny příliš nezajímají. Nová televizní stanice CNN Prima přinesla dnes dopoledne reportáž o halvingu. 

Reportáž se věnovala vysvětlení halvingu, historii Bitcoinu a jeho rozšíření. O Bitcoinu mluvil nejdříve Jan Hubík. Reportáž pokračovala s hostem ve studiu, kterým byl Jan Čapek ze společnosti Braiins (provozovatel Slush Poolu). Reportáž natáčela TV také v prostorách Paralelní Polis, kde můžete Jana Hubíka někdy i Jana Čapka potkat.

CNN ukazuje jak funguje těžba Bitcoinu

Reportáž se věnuje i tomu, jak funguje těžba a těžaři, jaký vliv měl halving na cenu Bitcoinu, jaký vliv má globální pandemie koronaviru na ceny Bitcoinu a další zajímavé informace.

Tip: Halving a vliv na ceny Bitcoinu

Bitcoin nekontrolují vlády zaznělo na CNN

V reportáži se také zmiňuje, že Bitcoin je první platební systém, který není kontrolován žádnou světovou vládou a o tom, že Bitcoin může sloužit jako úložiště hodnoty, zejména díky ekonomickému vývoji, kvantitativnímu uvolňování a politice tisknutí nových peněz vládami.

Tip: Seriál o ekonomických krizích, ze kterých bychom se měli poučit

Reportáž o Bitcoinu poprvé na CNN

Velmi doporučujeme shlédnutí reportáže pro všechny, kteří potřebují rychlé vysvětlení Bitcoinu, halvingu a jak to celé funguje ve zkratce. Vhodné je to například pro Vaše rodiče nebo kamarády, kteří možná už tuší, že nějaký Bitcoin existuje, ale neví nic moc víc. Doufejme, že si pro nás tato nová televize přichystá i další reportáže o kryptoměnách, držíme palce!

Odkaz na CNN reportáž o Bitcoinu

Celou reportáž můžete shlédnout zde.

Zajímavost

Ve stopě 0:22 se asi někdo ze štábu naštval a zuřivě odpověděl Anoooo, což se dostalo až k divákům. Možná to bylo: Už sis koupila ty Bitcoiny? Anoooo 😀

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře