Grayscale: Trh s BTC vypadá podobně jako v roce 2016 před vypuknutím bull runu

0
bitcoin,
zdroj: pixabay.com

Analytici Grayscale přišli s tvrzením, že dlouhodobí držitelé Bitcoinu stále více dominují na trzích před krátkodobými spekulanty, což na jedné straně snižuje nabídku a na té druhé zase pomáhá zvyšovat poptávku.

Nově zveřejněná zpráva manažera krypto fondů Grayscale Investments tvrdí, že současná struktura trhu s bitcoiny (BTC) je  srovnatelná s tou, která panovala na trzích na začátku roku 2016, než začal historický bull run.

Grayscale předpovídá růst poptávky po BTC

Grayscale předpokládá, že poptávka po bitcoinech bude (společně s růstem inflace) výrazně růst. Zpráva dále identifikuje několik indikátorů řetězce, které ukazují rostoucí zájem o kryptografii, a upozorňuje na změnu myšlení mnoha investorů, kdy se již tolik nepouští do krátkodobých spekulací, ale naopak upřednostňují dlouhodobé držení. To vše v situaci, kdy počet BTC držených na burzách dosahuje historických minim.

Grayscale také poznamenává, že počet aktivních adres, je naopak na nejvyšší úrovni od roku 2017.

Ve zprávě se dále tvrdí, že uvolnění měnové politiky USA v důsledku opuštění zlatého standardu, vytvořilo cykly bublin aktiv aktivovaných dluhem, po nichž následovalo agresivní kvantitativní uvolňování.

Rostoucí závislost americké ekonomiky na kvantitativním uvolňování

Společnost Grayscale bere na vědomí rostoucí závislost americké ekonomiky na kvantitativním uvolňování (tisku nových peněz) a varuje, že historie nám ukazuje, že tato závislost je velice obtížně ukončitelná.

Přestože americký dolar zůstává „strukturálně silný ve srovnání s jinými měnami“, zpráva tvrdí, že investoři, kteří se obávají inflace uprostřed „bezprecedentního měnového a fiskálního podnětu“, hledají nové způsoby, jak se ochránit před stále se rozšiřující nabídkou peněz – což vede k pochopení a využití BTC jako úložiště hodnoty.

Grayscale dále cituje systém bodování, který používá manažer hedgeových fondů Paul Tudor Jones k posouzení atributů BTC oproti hotovosti, zlatu a dalším finančním aktivům a také ke stanovení růstového potenciálu trhu.

Ve zprávě Grayscale přímo cituje slova Paula Tudora Jonese, který říká:

„Co mne nejvíc překvapilo, byl fakt, že Bitcoin během hodnocení získal tak vysoké skóre […] vypadá to, že je tady něco hodně špatně a já si myslím, že je to právě cena btc.“

Závěr

Grayscale patří mezi společnosti, které sází na růst BTC a v poslední době nakoupili pro své zákazníky netriviální množství bitcoinů. Paul Tudor Jones byl zase jedním z prvních významných investorů, který veřejně přiznal, že kupuje Bitcoin jako zajištění proti inflaci a tisku nových peněz. Nálada na kryptotrzích se prostě mění a pokud má Grayscale pravdu, čeká nás parádní jízda.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře