Éra tisku peněz: zachová Bitcoin bohatství?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Asijské trhy...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Federální rezervní systém Spojených států amerických (Fed) před nedávnem oznámil neomezené tištění peněz z důvodů pandemie nemoci Covid-19. Může za této situace nejdůležitější kryptoměna na světě „pochytat“ prchající investory?

Rok 2008

V roce 2008 došlo k velké ekonomické recesi, kdy Federální rezervní systém (Fed) zahájil neomezené tištění peněz. Tento krok ukázal finančním institucím, nejen v USA, že centrální banka bude podporovat ekonomiku jako poslední instance.

Mezi lety 2007 až 2008 došlo ke snížení úrokové sazby z více než 5 % až na 0 %. Cílem tohoto kroku bylo motivovat banky k využívání úvěrových možností během ekonomické recese. Sazba zůstala až do konce roku 2015.

Ačkoliv mnoho odborníků na ekonomiku tvrdí, že nelze porovnávat krizi z roku 2008 s tou současnou, můžeme zde pozorovat pár stejných jevů. V březnu se sazby vrátily opět na 0 % a Fed oznámil neomezené tištění peněz.

Posílení Bitcoinu

Když vláda Spojených států amerických oznámila balíček na boj proti dopadům pandemie koronaviru Covid-19 ve výši 2,2 bilionů amerických dolarů, Bitcoin zareagoval růstem. Kromě Fedu tiskne ve velkém peníze i Evropská centrální banka, Bank of England nebo třeba také Mezinárodní měnový fond.

V současném stavu může Bitcoin působit jako alternativní bezpečný přístav pro investory stejně, jako tomu je u zlata. Lidé po celém světě si uvědomují omezený počet vytěžených BTC, který nemůže být ovlivněn žádnou centrální bankou či vládou.

Závěr

Panika na trhu z pandemie Covid-19 smazala zisky za první dva měsíce letošního roku nejen na akciových trzích a není jasné, jak se cena bude pohybovat do budoucna. V době psaní článku se cena za BTC pohybuje okolo 6400 USD (dle KMC).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře