Jak reaguje Bitcoin na kroky Fedu z minulého týdne

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin (BTC) bohužel nedokázal udržet své zisky. Po snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému sice reagoval chvíli růstem, ale pak přišel pád.

Poté, co centrální banka Spojených států v neděli snížila sazby téměř na nulu, hodnota BTC/USD krátce vzrostla, brzy ale následoval další zlom a jeho cena klesala v souladu s dalším panickým obchodováním na tradičních trzích.

Bitcoin aktuálně za 5 300 $

Kroky Fedu na chvíli Bitcoinu pomohly a jeho cena se vyšplhala až k hodnotě 5 900 $. Pak ale přišel pokles a ke včerejšímu dni se BTC obchodoval za 4 450 $. Nyní hodnota kolísá u hranice 5 300 $, nicméně to vypadá, že se BTC nedaří ustálit, což poukazuje na fakt, že ani kryptoměny nejsou vůči otřesům na akciových trzích imunní. Ovšem pořád jsou na tom, oproti akciovým trhům, celkem dobře.

Britský FTSE 100 poprvé od roku 2011 klesl pod 5 000 bodů. Tenkrát mnoho společností, jako např. letecká společnost EasyJet, uvolnilo 30 % svého podílu.

Pro analytiky bitcoinů však byl důvodem poklesu nedostatek reakce na kroky Fedu. Navzdory svému „bezprecedentnímu“ pohybu se trhy zdály méně optimistické, pokud jde o snížení sazeb nebo napumpování obrovského množství hotovosti do ekonomiky.

„Fed naposledy provedl nouzové snížení sazeb během finanční krize v roce 2008. Během posledních dvou týdnů jsme byli svědky dvou samostatných, nouzových snížení sazeb, která činila dohromady 1,5 %, a dovedla nás na 0% úrokové sazby,“

-shrnul na Twitteru spoluzakladatel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano.

Toto není cvičení. Jedná se o bezprecedentní kroky Fedu

Již dříve ministr financí USA, Steven Mnuchin, popsal celkovou likviditu, dostupnou americkým bankám a podnikům jako „téměř neomezenou“.

Tisk peněz v takovém měřítku je hudba pro uši těch, kteří silně investovali do peněz s pevným zásobováním, jako je bBtcoin. Jak je často uváděno, je to právě nemožnost bitcoinové manipulace ze strany vlád a centrálních bank, která umožňuje „monitorovat sám sebe“ v době krize.

Poté, co minulý týden Bitcoin zasáhly téměř 18měsíční minima, se BTC ustálil, zmírnil volatilitu a vyhnul se dalším velkým ztrátám bez vnějších zásahů.

To je v ostrém kontrastu s akciovými trhy, které se automaticky zastaví, pokud dojde ke ztrátám příliš rychle.

PlanB, tvůrce cenového modelu bitcoinů s akciemi, k tomuto dodal:

“Žádný vypínač, žádná výpomoc, to je skvělé, systém se sám vyčistí a tím se velmi liší od akciových a dluhopisových trhů.“

Závěr

Primárním případem použití bitcoinů je ukládání hodnoty takovým způsobem, aby s tím nemohl žádný centrální úřad manipulovat. Pokaždé, když Fed něco udělá za účelem manipulace s trhy (což je pro kohokoliv jiného nezákonné), podpoří to důvody, proč vlastně po poslední finanční krizi bitcoiny vznikly. Jsme velmi zvědaví, jak bude Bitcoin na aktuální dění dále reagovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img