Cena Bitcoinu exploduje v září – tvrdí George Ball

5
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý finanční ředitel společnosti Prudential Securities, George Ball, v nedávném rozhovoru prohlásil, že cena Bitcoinu se chystá explodovat. Dle jeho odhadů by k tomu mělo dojít začátkem následujícího měsíce.

Nový bitcoinový zastánce

George Ball, který ještě před několika lety zpochybňoval Bitcoin a kryptoměny obecně, nyní radí bohatým investorům, aby kupovali digitální aktiva. Pro zpravodajský portál Reuters řekl:

„ Vždy jsem byl k blockchainu, kryptoměnám a Bitcoinu velmi skeptický. Když se na to ale podívám teď, vláda nemůže navždy stimulovat trh. Velmi bohatý investor nebo obchodník pravděpodobně nakoupít Bitcoiny nebo něco hodně podobného.“

George Ball tak předpovídá, že v září můžeme očekávat raketový růst ceny Bitcoinu. Dle jeho slov je hlavním zájmem investora chránit své bohatství před nevyhnutelným a nekonečným tiskem peněz, který činí fiat měny bezcenné.

Ball se obává dalších stimulačních balíčků jako prostředku k oživení ekonomiky způsobené pandemií koronaviru Covid-19. Mnoho investorů tak odvrací tvář od amerického dolaru a dalších fiat měn z obavy z vysoké inflace.

Bitcoin přes okurkovou sezonu

Nejdůležitější kryptoměna světa se od července vyšplhala z poloviny 9 000 USD nad 12 000. Bitcoin se v posledních pár týdnech držel nad hranicí 11 000 amerických dolarů a na krátkou dobu dokázal překonat i hranici 12 000 USD.

Přes léto se strhl boom decentralizovaných financí (DeFi), kde tokeny fungující na síti Etherea zaznamenaly nárůst v desítkách procent. Velmi vysoký nárůst zaznamenala kryptoměna Chainlink (LINK).

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 11 700 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 400 USD.

Závěr

George Ball patří mezi další velké investory, kteří přes počáteční odpor ke kryptoměnám nakonec radí ostatním, aby si digitální aktiva kupovali do svého portfolia. Na celý videozáznam se můžete podívat pod přiloženým odkazem zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img