Decentralizované finance (DeFi) se mohou stát nezastavitelné

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jedna z nejlépe financovaných kryptoměnových společností na světě se připravuje na masivní bull run decentralizovaných financí (DeFi), který by měl podle ní přijít do konce letošní roku. Jak to s DeFi vypadá?

Budoucnost decentralizovaných financí

V červenci letošního roku ukázala inovativní společnost DG Lab svůj návrh obchodování s kryptoměnami na blockchainu Bitcoinu pomocí Lightning Network. Návrh ukazuje Bitcoin jako samotné aktivum, kterému bude umožněno širší spektrum funkcí.

Bitcoin tak díky společnosti DG Lab vstoupí mezi decentralizované finance spolu s ostatními DeFi projekty, založenými na blockchainu Etherea. DG Lab založená v roce 2015 je aktuálně vedoucí společností pracující na DeFi pro nejdůležitější kryptoměnu světa.

Přední výzkumník DG Lab, Ichiro Kuwahara, o DeFi pro Bitcoin ve své nedávné práci publikované na GitHubu prohlásil:

„Díky našemu návrhu můžeme uzavírat mnoho smluv bez nutnosti zasílání transakcí na blockchain. Náš software používá Lightning Network k provádění obchodních praktik. Chytré smlouvy fungující na blockchainu Bitcoinu jsou na dosah.“

Japonští býci se připravují

DG Lab obdržela v roce 2019 přes 93 milionů amerických dolarů a podle nejnovějších informací poskytnuté společností za rok 2020 počítají s mnohem vyšším financováním a otevřením nového fondu.

„Máme několik startupů, které pracují s naším návrhem. Úzce spolupracujeme s klíčovými hráči na poli decentralizovaných financí. Chceme ukázat světu, co je možné provést pomocí bitcoinového protokolu.“

Závěr

Zde se ukazuje, že obhájci Ethereum DeFi nabízejí odlišnou interpretaci decentralizovaných financí. Obhájci Bitcoinu se zaměřují převážně na každého uživatele bitcoinové sítě, který se může zapojit do provozování sítě. V blízké budoucnosti se DeFi může stát novým standardem pro většinu světa.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 11 580 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 390 USD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: