Denně se utratí 6,8 milionu dolarů za ethereové poplatky – DeFi horečka pokračuje

0
bull, horečka
Zdroj: Pixabay

DeFi horečka pokračuje a dosahuje nových vrcholů. Investoři nyní sypou peníze horem dolem do téměř každého tokenu na Ethereu, který má unikátní vlastnosti a „potenciál“.

Horečka decentralizovaných financí stoupá

Už ne zlatá horečka, dnes letí DeFi a vše, co s tím souvisí, je v kurzu. Jenže horečka umí zatemnit mysl, takže je třeba krotit emoce. Jedním takovým příkladem je Yam Finance, což byl projekt fungující jen pár dní, než se projevila fatální chyba a umřel. Mezitím však do něj skočilo mnoho investorů a kromě prudkého pádu ceny Yam tokenu údajně zůstala malá část prostředků zamčená v rámci platformy.

Celkově lze říct, že vše DeFi je neskutečně populární. Předzvěsti o tom, že budou právě tyto projekty tahounem příštího bull runu, se nyní zdají mnohem pravděpodobnější. Podobně jako ICO v roce 2017 vytvářejí možnou altcoinovou sezónu, jsou postaveny nejčastěji na Ethereu a nesou s sebou vysoké riziko. A stejně jako ICO v roce 2017, DeFi zažívají extra hype nyní.

Poplatky rostou

S tím souvisí zvyšování transakčních poplatků, které se platí v Ethereu (tzv. Gas poplatky). Množství peněz, které investoři utrácejí za transakce mezi ERC-20 tokeny, je v současnosti nejvyšší, jaké kdy bylo, přičemž na poplatky se denně vynakládá 6,8 milionu dolarů.

Uchvácení investorů masivním zhodnocením DeFi je zřejmé. Příkladem za vše je Chainlink, který již překonal i Bitcoin Cash a nyní je na 5 místě dle tržní kapitalizace. Uživatelé mohou profitovat z tohoto trendu dvěma způsoby. První možností je zakoupení tokenů spojených s různými protokoly v rámci ekosystému. Druhou variantou je „výnosové zemědělství,” tedy Yield Farming.

Horečka DeFi je považována za růstový faktor také pro cenu samotného Etherea a samozřejmě poplatků, jelikož kapacita ETH blockchainu je omezená. Podle nedávné zprávy analytické platformy Glassnode nyní uživatelé utratí celkem 17 500 ETH za poplatky. Z toho plyne součet 6,8 milionu denně – nejvyšší, jaký kdy byl v historii této kryptoměny naměřen.

Závěr

„Výše poplatků vynaložených na síť Ethereum je vyšší než kdykoli předtím (nyní dokonce vyšší než jednodenní případ v červnu s neobvyklými poplatky, které nesouvisejí s běžným používáním sítě). Více než 17 500 ETH (6,8 milionů USD) se v současné době utratí za poplatky na Ethereu denně,“ uzavírá Glassnode.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře