Tyler Winklevoss: Přichází tsunami institucionálních investorů

4.5
(13)

Tyler Winklevoss, jeden z bratrů, který stojí za kryptoměnovou burzou Gemini, předpovídá po investici společnosti Square do Bitcoinu “tsunami” institucionálních investorů.

8. října společnost Square Inc. oznámila, že koupila přibližně 4 709 BTC v hodnotě 50 milionů $. Square dokonce (ve snaze pomoci ostatním, kteří by chtěli udělat totéž) podrobně vysvětlila, že bitcoiny koupili prostřednictvím poskytovatele likvidity, který poskytuje služby CashApp. Firma uvedla:

“Vyjednali jsme spread nad veřejným BTC indexem a provedli jsme obchody pomocí časově vážené průměrné ceny (TWAP) po předem stanovené období 24 hodin, kdy jsme očekávali nízkou cenovou volatilitu a vysokou likviditu, abychom snížili riziko.”

Nákup BTC společností Square povede k přílivu institucí

Po 1% alokaci svých celkových aktiv do Bitcoinu se investice společnosti Square stala teprve druhou institucionální investicí v roce 2020. Tou první je nákup společnosti MicroStrategy, která do BTC v posledních měsících investovala 425 milionů USD.

Podle spoluzakladatele a generálního ředitele burzy Gemini Tylera Winklevosse je to teprve jen začátek a tyto nákupy podnítí v dohledné budoucnosti důvěru dalších institucionálních investorů. Ve svém tweetu z 8. října Tyler uvedl:

“Nejprve to byl Michael Saylor ze společnosti MicroStrategy, který veřejně nakoupil bitcoiny za 425 milionů dolarů. Dnes je to Jack Dorsey a Square, kteří kupují bitcoiny za 50 milionů dolarů. Zítra to bude další vizionářský vůdce a po něm další a zase další… přichází tsunami.”

Až donedávna se většina korporací (pokud se jednalo o jejich finanční rezervy) spoléhala na americké dolary. Agresivní politika kvantitativního uvolňování, kterou rozjel Fed, však vede k tomu, že mnoho investorů kvůli inflaci dolar opouští.

Bitcoin nad 11 000 $ – Může udržet momentum?

Během posledních 24 hodin se Bitcoinu povedlo prorazit klíčovou hladinu 11 000 dolarů a aktuálně se obchoduje podle KMC za 11 335 $ (cena platná v době psaní článku). Ostatní kryptoměny se rozhodly také následovat svého krále a připisují si zajímavé zisky.

V návaznosti na nákup společnosti Square významný kryptoměnový obchodník Peter Brandt říká, že se na denních a týdenních grafech nejvýznamnějších kryptoměn formují “velké nákupní signály”. Brandt dále uvádí, že obrovské společnosti, které se rozhodly přidat BTC do své rozvahy, jsou pro kryptoměny tím zlomovým okamžikem, na který všichni čekáme.

Závěr

Vzhledem k několika technickým ukazatelům mnozí analytici očekávají, že si Bitcoin v krátkodobém horizontu svoji dynamiku udrží.

Z dlouhodobého pohledu může být další vlna institucionálních investorů, kteří vstoupí na bitcoinový trh, považována za potencionální katalyzátor, který by mohl podpořit další historickou bitcoinovou rally.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img