Tyler Winklevoss: DeFi revoluce je na nás a jeden krásný příklad DeFi mánie

5
(3)

Není pochyb, že DeFi projekty jsou aktuálně v kurzu a je o ně obrovský zájem. To si uvědomuje i kryptoměnová burza Gemini, o které se občas tvrdí, že má ve svém portfoliu malý výběr mincí. Ta nově oznámila, že rozšiřuje svou nabídku o další trojici tokenů, což je krok, který by ji měl hlouběji přivést do prostoru DeFi.

O této novince informoval spoluzakladatel společnosti Gemini, Tyler Winklevoss, který ve tweetu uvedl, že „revoluce DeFi je před námi“, a odhalil, že směnárna bude nyní přijímat vklady pro AMP, PAXG a COMP. Obchodování s těmito tokeny začne v polovině září.

 

Tolik aktivity tu od dob CryptoKitties nebylo

Naposledy zažila síť Ethereum tolik aktivit v době, kdy se objevily CryptoKitties. Decentralizované financování začalo v červnu spuštěním projektu Compound (COMP), který je postavena na blockchainu Etherea. Kromě COMP je dalším tokenem DeFi, který bude přidán na seznam burzy Gemini, AMP.

AMP je token digitálního kolaterálu v síti Flexa. Flexa v posledních dnech oznámila migraci svého tokenu FXC na AMP, což umožňuje uživatelům vsadit AMP jako kolaterál, který je přístupný při nákupech u obchodníků pomocí aplikace podporující Flexa.

Rozhodnutí společnosti Gemini rozšířit nabídku o dva DeFi tokeny DeFi přichází po skandálu SushiSwap, který hrozil pošpinit celý nově vznikající DeFi trh. Vyplývá z toho ponaučení, že prostor DeFi je stále velmi mladý a do značné míry se jedná o experiment, který se zdá být poháněn retailovými investory. Dosti to připomíná šílenství ICO z let 2017/2018.

Krásný příklad DeFi šílenství – NYAN

Skvělým příkladem DeFi šílenství, je NYAN – pseudo hedegeový fond, který je zaměřen na začátečníky v oblasti decentralizovaného financování. Ten byl nedávno přidán na stránky oblíbeného webu Coinmarketcap a podle něj je token Nyan k dispozici na Uniswap v páru ETH/NYAH. Celkové volume obchodů za posledních 24 hodin přesáhlo 2 miliony USD (v době psaní článku) a cena si za stejnou dobu připsala téměř 120 procent.

Závěr

Kdo z této DeFi mánie těží, je určitě cena ETH, neboť DeFi projekty většinou běží v síti Ethereum. Yield farming na základě výnosů prostřednictvím inteligentních smluv tak významně podporuje poptávku po ETH. Když se nad tím tak člověk zamyslí, není nakonec bezpečnější místo hledání stále nových DeFi projektů, kde je navíc obrovské riziko scamu, držet raději ETH…?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img