Top decentralizované burzy (DEX) roku 2020 – Godex, IDEX, Uniswap

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nárůst popularity decentralizovaných financí (DeFi) v kryptoprůmyslu je spojen s rostoucí popularitou decentralizovaných burz (DEX).

Decentralizované burzy – DEX

Ačkoli jsou centralizované burzy (CEX) stále mnohem populárnější, postupně se uživatelé učí pracovat s DEX. Tyto decentralizované burzy překlenují propast mezi jednotlivci a finanční svobodou. Nabízí výhody, jako je ochrana soukromí, bezpečí prostředků ve vlastní peněžence a zůstávají věrné technologii, která je podporuje – blockchainu. DEX fungují jako obchodní platformy zaměřené na komunitu, které usilují o účast na řízení všech zúčastněných stran, včetně uživatelů. Obvykle nevyžadují, aby uživatelé dokončili proces KYC a vystavili tak nebezpečí své osobní údaje a dokumenty.

Pojďme se nyní podívat na některé z nejlepších decentralizovaných burz, které jsou v současnosti k dispozici.

Godex

Godex je rychlá a bezpečná DEX, která podporuje více než 200 kryptoměn a každý další den přidává podporu pro další mince. Obchodování s kryptoměnami na Godexu nevyžaduje KYC, dokonce ani vytvoření a registraci účtu. Tento aspekt z něj dělá oblíbenou volbu mezi uživateli, kteří si cení svého finančního soukromí.

Podle oficiálních webových stránek jsou servery Godex chráněny silnými bezpečnostními protokoly a SSL certifikáty, aby se zabránilo zachycení informací. Godex je také chráněn před DDoS útoky, které narušují bezpečnostní infrastrukturu CEX. Uživatelé můžou anonymně vyměňovat kryptoměny v libovolném objemu se zaručenými pevnými sazbami. Ke všemu nabízí affiliate program s bonusem 0,005 BTC a až 0,6% podílem na výnosech.

IDEX

IDEX je DEX založený na Ethereu, který využívá inteligentní smlouvy pro obchodování v reálném čase. Na rozdíl od burzy Uniswap poskytuje podrobné uživatelské rozhraní, které se podobá rozhraní CEX. Uživatelé si mohou prohlížet knihy objednávek a používat grafy s několika nástroji pro technickou analýzu.

IDEX, založený v roce 2018, pracuje s pomocí off-chain obchodního motoru, který souběžně doplňují smart kontrakty na Ethereu. Off-chain struktura se stará o uživatelské zkušenosti, zatímco inteligentní smlouvy řídí pohyb prostředků. Tato burza se více podobá centralizovaným, na které jsou uživatelé stále ještě nejvíc zvyklí.

Uniswap

Uniswap se nedávno dostal do popředí díky rozmachu DeFi v kryptoměnovém průmyslu. Uživatelské rozhraní je spíše minimalistické a nenabízí některé volby, které můžete najít na běžných CEX. Umožňuje však obchodovat s kryptoměnami, které nemusí být nutně k dispozici na centralizovaných burzách.

Zjednodušené uživatelské rozhraní naopak přispělo k vyšší oblibě. Uniswap nezahrnuje žádné knihy objednávek, obchodní grafy ani limitní příkazy. Místo toho používá svého „automatizovaného tvůrce trhu.“ Aby uživatelé mohli začít směňovat ERC-20 tokny na snadno použitelném DEXu, stačí vložit svá kryptoaktiva do peněženky Metmask a spojit ji s Uniswapem. Tu lze navíc pro zvýšení zabezpečení spárovat s Ledgerem.

Závěr

Centralizované burzy mají stále ještě navrch. Přesto můžeme sledovat postupný nárůst využití jejich decentralizovaných protějšků. DEX postupně získávají uživatelskou základnu a během prudkého růstu popularity DeFi tento trend sílí. Obě varianty mají své výhody i nevýhody a každý si může sám vyzkoušet, co mu nejvíce vyhovuje.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: