Proč je růst DeFi dobrý i pro Bitcoin

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

DeFi se rychle stalo novým módním slovem v celém krypto prostoru. Na rozdíl od ICO nebo některých dalších neudržitelných postupů, které jsme v minulosti viděli, se decentralizované finance rychle rozšiřují a získávají na síle. Mnoho lidí se ptá, zdali může být nárůst altcoinů, zaměřených na DeFi, výzvou pro Bitcoin. Pravdou však je, že mohou obohatit krypto prostor a tudíž být k užitku pro všechny hráče v něm.

Rostoucí prostor decentralizovaných financí

Začátkem tohoto roku prošla technologie DeFi důležitým milníkem. Kumulativní hodnota tokenů, uzamčených v aplikacích DeFi, vzrostla v únoru 2020 na 1 miliardu USD. Tak jako všude jinde i zde docházelo na jaře k větším otřesům, nicméně křivka se rychle vrátila na původní hodnotu a v polovině července dosáhla hranice 2 miliard dolarů. Dnes už je v protokolech DeFi více než 7 miliard dolarů.

Tento růst je ohromný a neměl by být nikým ignorován. Může totiž znamenat cestu vpřed pro další vlnu přijetí kryptoměn a poskytnout průmyslu důležitou alternativu k burzám.
Navíc decentralizované finance umožní všem lidem na planetě přístup k finančním službám, které třeba doposud nemají.

DeFi mohou bitcoinům pomoci

Téměř vždy existuje možnost cenové korekce v blízké budoucnosti. Ve skutečnosti, při pohledu na grafy, s výjimkou Aaveova LEND tokenu, který za posledních sedm dní vzrostl o 45 %, mnoho z hlavních tokenů DeFi, jako je LINK, zažívá v tomto týdnu určitý pokles o cca 10 %.

 

Stejně jako mánie kolem ICO i kolem DeFi je nyní hodně humbuku a když k tomu dochází, ceny se obvykle nafouknou, což vede k prasknutí bubliny.

Překážky

Na cestě DeFi stále existuje mnoho překážek, včetně škálovatelnosti, regulací a interoperability. Tato technologie se stále učí chodit, zatímco my očekáváme, že bude fungovat plynule a bez problémů. Prasknutí bubliny tak může být v krátkodobém horizontu nevyhnutelné, ani to však nebude bránit dlouhodobému pokroku. A ve skutečnosti by to mohlo znamenat skvělou příležitost pro Bitcoin.

Jelikož většina altcoinů (včetně tokenů DeFi) obchoduje proti ETH nebo BTC a nikoli americkému dolaru, když chtějí obchodníci vydělat peníze, musí nejprve získat jednu z těchto kryptoměn. Pokud DeFi projde ostrou korekcí, bude to znamenat větší likviditu a silný příliv kapitálu pro Bitcoin. A pokud tokeny DeFi začnou znovu růst, bude růst i BTC.

Závěr

Decentralizované finance jsou přes všechny své problémy jednou z nejvíce fascinujících aplikací kryptoměn a zároveň pomáhají budovat krypto ekosystém, jenž může být příležitostí pro každého, kdo je do něj zapojen.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img