Analytik: Bitcoin vypadá přesně tak, jak tomu bylo před 2000% rally v roce 2017

2.2
(35)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle několika různých analýz graf Bitcoinu nyní vypadá, že by mohlo dojít k obrovské rally. A to i navzdory přetrvávající nejistotě a nedostatečné volatilitě.

Bitcoin vypadá velmi podobně jako na začátku předchozích makroekonomických rally

Podle obchodníka s kryptoměnami, který vystupuje na Twitteru pod nickem JackSparrow, vysvětluje jednoduchý graf níže, proč je v současné době Bitcoin býčí. Zobrazuje cenovou akci s anotacemi o halvingu a klíčovými cykly.

Zdroj: Twitter.com

Analytik ve svém tweetu tvrdí, že Bitcoin v současné době vypadá téměř přesně jako před parabolickými vlnami v letech 2013 a 2017. Každý předchozí nárůst přinesl aktivum na vysokou hodnotu, která byla ve skutečnosti řádově vyšší než poslední.

Pokud by Bitcoin následoval svou historickou cestu, uvidí v následujících měsících výrazný růst. Graf tohoto analytika byl publikován krátce poté, co Charles Edwards, správce digitálních aktiv a významný tvůrce technických indikátorů, sdílel podobný graf.

Přibližně ve stejnou dobu Edwards také poznamenal, že jeden z jeho ukazatelů, Hash Ribbons, právě potvrdil signál k makronákupu. Hash Ribbons jsou indikátory, které odvozují signály z krátkodobého a dlouhodobého klouzavého průměru hashratu bitcoinové sítě.

To je pro BTC důležité, protože každý z těchto signálů předcházel na tomto vznikajícím trhu extrémně silnou konsolidací. Analytik došel k závěru, že pokaždé, když se signál objevil, vzrostl Bitcoin v následujících měsících/letech v průměru o přibližně 5 000 %.

S&P 500 efekt

Navzdory tomu by sestupný trend v S&P 500 mohl zastavit jakoukoli rally, jak naznačují výše uvedené analýzy.

Jak si nedávno všimli analytici na Wall Street a v kryptoměnovém prostoru, mezi Bitcoinem a S&P 500 vzrostla silná korelace. Existuje mnoho online grafů, které ukazují, že když se akciový trh pohybuje, tak BTC klesá až na několik desítek sekund.

Medvědi mohou, bohužel, mít navrch, protože mnozí začali předpovídat pokles na akciových trzích. Tento sentiment je aktuální, protože vstupujeme do výdělkové sezóny pro Q2 2020, o které se předpokládá, že bude nejhorším ekonomickým čtvrtletím za poslední desetiletí.

Scott Minerd, globální CIO společnosti Guggenheim Investments, předpověděl, že S&P 500 by mohla v příštích měsících a letech klesnout na 1 600 bodů.

Existuje také finanční analytik Gary Shilling, který tvrdí, že akciový trh v současné době vypadá jako trh ve Velké depresi:

“MYSLÍM, ŽE JSME oběma nohama na zemi. Je to podobné tomu, co SE STALO ve 30. letech 20. století, JAK LIDÉ oceňují hloubku recese a narušení, a jak dlouho bude trvat obnova.”

Pokud akcie znovu klesnou o desítky procent, je nepravděpodobné, že by Bitcoin nebyl ovlivněn negativním způsobem.

Závěr

Co myslíte, je možné, že se historie z roků 2013 a 2017 bude opakovat? Poletí Bitcoin nahoru? Nebo dojde k poklesu na všech trzích, včetně kryptotrhů? Napište nám do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.2 / 5. Počet hlasujících 35

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img