[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a další novinky

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy se pohybovaly posledních několik dní bokem jako krab. Vzhledem k nízké volatilitě na trhu obchodníci drželi s očekáváním prudkého nárůstu cen, což však vedlo pouze ke zvýšené konsolidaci. Hlavní kryptoměna Bitcoin se již nějakou dobu zdržuje pod cenou 9 300 USD, a kvůli silné korelaci s hlavními aktivy zažívaly kryptoměny omezený pohyb. To byl trend v červnu, který měl za následek pokles celkového objemu spotů o 49,3 % na 642,6 miliard USD. Tato stagnace spotových objemů se přelévala na derivátový trh, když objem klesl v červnu o 35,7 % na 393 miliard USD. To byl nejnižší měsíční objem v roce 2020.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH a LTC. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: Proč investoři opouštějí Bitcoin? 

Kryptoměny

Podle firmy TradeBlock, hashrate bitcoinové sítě právě dosáhla nového historického maxima. Společnost sdílela obrázek níže na Twitteru 7. července, kde ukazuje, že sedmidenní klouzavý průměr hashrate je nyní přes 124 exahashů za sekundu. To je více než dvojnásobek oproti minulému roku.

Bitcoin ukázal svůj lesk v první polovině roku 2020 ziskem více než 27 %, přičemž drahé kovy, včetně zlata, stříbra a platiny dosáhly jen průměrných výnosů. Zlato nedosáhlo výkonu bitcoinů o téměř 11 procentních bodů, přestože v první polovině roku 2020 získalo 16 procent a koncem června dosáhlo osmiletých maxim. Stříbro i platina skončily v první polovině roku 2020 s negativním ziskem. Slušný výkon Bitcoinu není pro některé analytiky šokem, zejména v souvislosti se zvyšující se korelací kryptoměny s akciovými trhy. „Vzhledem k tomu, že akcie jsou nyní blízko ATH nebo v některých případech výše,  není divu, že bitcoiny dělají totéž,“ řekl Ryan Watkins, analytik z firmy Messari.

Kryptoměna Dogecoin (DOGE) láká obchodníky ke spekulacím poté, co cena vystřelila o 50 % za 24 hodin. Ve tweetu z 8. července správce účtu @Dogecoin varuje kupující, aby „měli na paměti úmysly, které lidé mají, když vás nasměrují k nákupu něčeho“. DOGE vystřelil v posledních dnech díky kampani, zahrnující virální videa na čínské sociální síti TikTok. Objem vzrostl o více než 2 000 % a Google Trends potvrzuje prudký růst zájmu o to, jak nakoupit tento altcoin. V době psaní článku se obchodoval za 0,042 USD, což je nejvyšší cena od října 2018.

Kryptoburzy, banky, firmy

Coinbase, největší americká kryptoburza, věří, že jiné země jsou mnohem otevřenější, pokud jde o regulaci a zdanění kryptoměn, než Amerika. Lawrence Zlatkin, hlavní daňový poradce v Coinbase, sdílel názor burzy na zdanění a globální trh kryptoměn během panelu Unitize 7. července. Do panelu se přidali také vedoucí daňová poradkyně Fidelity Jessica Reif-Caplan a ředitel daňového oddělelní Deloitte, Rob Massey. Během diskuse řečníci zdůraznili nejasnost ohledně zdanění kryptoměn v USA. Podle daňových odborníků z Coinbase a Fidelity je nejistota důsledkem složité povahy digitálních aktiv a velké rozmanitosti různých typů coinů.

Torus, singapurská platforma pro správu krypto klíčů, nyní umožňuje uživatelům posílat kryptoměny prostřednictvím platformy sociálních médií Twitter. S nejnovější aktualizací Torus v1.7.2 mohou uživatelé nyní posílat tokeny na jakýkoli účet Twitter nebo GitHub, i když tento účet nikdy nepoužil kryptopeněženku Torus, uvedla firma.

Bitmain, největší výrobce kryptoměnové těžební techniky na světě, se dostal do kontroverze poté, co jeden ze spoluzakladatelů otevřel nový bankovní účet a webovou stránku společnosti. Nyní se spoluzakladatelé Wi a Zhan dohadují o práva na společnost. Wu tvrdí, že všechny informace zveřejněné Zhanem jsou falešné, podle oznámení zveřejněného na oficiálních webových stránkách Bitmainu (kontrolovaného Wuem).

Podvody, scamy

Krypto podvodníci se nyní vydávají za Joa Rogana, populárního podcastera a hostitele The Joe Rogan Experience, ve snaze ukrást bitcoiny. Whale Alert účet varoval v pondělí 236 000 sledujících, že někdo poslal 1 BTC v hodnotě 9 195 USD na potvrzený podvodný účet. Podvodníci předstírají, že jsou Rogan a pravicový komentátor Ben Shapiro ve snaze přimět majitele bitcoinů, aby poslali své BTC na tuto podvodnou adresu v naději, že na oplátku získají více BTC zpět.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: