07.07.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Další zamítnutí v řadě, rally se pořád nekoná

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme dneska týden od minulé analýzy na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), kdy jsem dospěl k názoru, že bychom se spíše měli rozloučit s nadějí na to, že na těchto mincích uvidíme v létě svižnější price action. Na Ethereu byla šance na průraz dlouhodobé rezistenční trendovky, což by znamenalo definitivní narušení bear struktury trhu.

Nicméně, býkům se brekaout nepovedl a místo toho proběhlo rozbití střednědobé uptrendové struktury. Poté jsem očekával malý pullback k S/R hladině 233,2 USD, ale dával jsem spíše menší šanci tomu, že by nakupující pushli cenu zase k té řečené rezistenční trendovce. A pokud by se jim to povedlo, tak reálná šance na breakout by byla stejně minimální.

Co se týče druhé mince (LTC), tak vývoj za posledních sedm dní byl velmi obdobný jako na Ethereu. Napřed spíše stranová konsolidace a až včera byla snaha posílit.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Před tím týdnem byla cena Etherea mezi S/R hladinami 223,91 USD – 233,2 USD a osobně jsem viděl maximum tohoto pullbacku právě u té druhé úrovně. Ovšem nezavrhoval jsem úplně tu možnost, že nakupující budou chtít ještě jednou otestovat dlouhodobou rezistenční trendovku, což se nakonec dnes brzy ráno stalo.

Jak se ale dalo očekávat, tak nakupující to zase nedokázali prorazit. Výsledkem je opětovné zamítnutí a měli bychom počítat s postupným poklesem ceny. Ovšem nesmíme zapomínat na konotace s „hlavním trhem“ Bitcoinu, kde je kurz v rámci bullish patternu falling wedge.

Jestli Bitcoin pumpne ve správnou chvíli, tak by to mohlo významně Ethereu pomoci vymanit se z bear struktury. Musíme si holt nalít čistého vína a přiznat si, že Ethereum samo o sobě celý trh neutáhne. Co se týče budoucího vývoje, tak kurz se evidentně drží v rámci zakresleného kanálu, kdy sklon je spíše menší.

Mě osobně každopádně mate, že od 1. června jsme svědky minimálně už čtvrtého pokusu o breakout. Na jednu stranu vidíme jakousi snahu, ale když je to tak dlouhou dobu bez úspěchu, tak tím víc jsem toho názoru, že druhá polovina letošního roku bude ve znamení rudé.

Indikátory

Určitě kvituji fakt, že hodnoty indikátoru RSI překonaly „magických“ 70 bodů a high máme na necelých 79 bodech. Naposledy jsme se dostali do těchto hodnot na konci června, takže tu máme opravdu jistý projev síly.

Nicméně, na breakout z bear struktury to už nestačí. Po mnoha falešných signálech se na MACD potvrdil bullish cross, po kterém momentum výrazně zesílilo. Samozřejmě po zamítnutí na rezistenční trendovce to pozitivní momentum dost utrpělo.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Pojďme si ještě v rychlosti shrnout trh s Litecoinem. Zde se povedlo zatím krátkým růstem prorazit krátkodobou rezistenční trendovku, což můžeme kvitovat jako malý dílčí úspěch. Ovšem na struktuře trhu z posledních pár měsíců to nic nemění – stále je to hrůza.

V těchto chvílích kurz konsoliduje u S/R levelu 43,77 USD a není zcela jasné, zda to lze brát jako průraz. Každopádně, dokud cena LTC neprorazí alespoň skrze level 48,37 USD, tak nemá moc smysl nic řešit.

Chce to prostě pokořit ta dvě lokální high u S/R hranice 51 USD. Teď nevím, jestli jsem to v minulých analýzách zmiňoval, ale ta dvě lokální high je určitě možné považovat za double top. Což je zkrátka medvědí struktura trhu, která avizuje pokračování v propadu ceny.

Indikátory

Stejně jako na předešlém trhu se povedlo hodnoty RSI vyšponovat až na nějakých 80 bodů. Dlouho nám tato čísla sice nevydržely, ale po pěti týdnech nám býci alespoň ukázali iniciativu. Co se týče MACD indikátorů, tak to generovalo dost falešných signálů, ale nakonec poslední bullish cross vyústil v impulsní růst.

Závěr

Situace na altcoinech pěkně odráží trh s Bitcoinem. I když to vypadalo na armagedon, tak se nakonec ukázalo, že jsme i tady na pomyslném „rozcestí“. Jednoduše řečeno trhy nejsou vůbec rozhodnuté, neboť iniciativa z obou stran je dost laxní.

Výstupem toho je, že už pět týdnů se trhy vůbec nikam neposunuly. Nezbývá nám nic jiného, než si počkat na výraznější pohyb, který po technické stránce významně situaci změní. Do té doby je to jak hodit si mincí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: