06.07.20 Technická analýza BTC/USD – Kdy se dočkáme průrazu z falling wedge?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

poslední analýza na Bitcoin (BTC) byla tak trochu zlomová v tom, že situace na trhu není až tak moc špatná, jak se zdálo. Respektive, i přes neúspěch průrazu skrze silné rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD, nám graf rýsuje strukturu trhu v podobě falling wedge a vně toho patternu je druhý býčí útvar – inverzní Head & shoulders.

Tudíž nám z toho vychází, že ten boj není úplně ztracený a i přes „okurkovou sezónu“ se možná dočkáme svižného price action, který trh snad dovede po technické stránce k významnému posunu vpřed. Minulé léto bylo na price action docela bohaté, i když ne příznivé. Proč by se to nemohlo opakovat, ale akorát s tím rozdílem, že by trh expandoval?

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Za těch pár dní se nám dle techniky trh nijak zvlášť neposunul, ale poskytl nám spoustu potřebných informací. Velmi brzy po vydání minulé analýzy se kurz nakonec vylil ze zakresleného rising wedge, což vyústilo v menší výprodej. Ten skončil nad S/R hladinou 8 880 USD a výsledkem byla bullish svíce spinng top.

Kurz se ovšem nedokázal dostat ani skrze S/R level 9 159 USD a následoval druhý pokles, který byl opětovně ukončen na supportu 8 880 USD. Býci tento malý drop využili a nakonec z toho vznikl bullish hammer. Poté můžeme vidět, že trh zareagoval pokračujícím nákupem a to cenu pushlo nad S/R level 9 159 USD.

A teď se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu, což je tvořící se „reverzní“ (ve smyslu trendu) a v tomto případě inverzní bullish pattern Head & shoulders. Ten útvar je už v podstatě hotový a jsem tedy zvědavý, zda po breakout neckline dojde i k průrazu skrze horní hranu falling wedge.

Jestli trh tohoto útvaru opravdu využije, tak bychom mohli mít velmi brzy kurz zase nad cenovou hladinou 9 400 USD. V opačném případě platí, že cena bude mít vývoj v rozmezí externích čar tvořících pattern falling wedge.

Indikátory

Hodnoty RSI se vcelku úspěšně drží od přeprodaných hodnot, z čehož jasně vyplývá, že medvědi situaci nemají absolutně ve svých rukou. Spíše je to takové vyrovnané a evidentně tržní účastníci čekají, co bude dál. To falling wedge je ve veřejném prostoru docela často a vzhledem k tomu, že jsme skoro v závěru, tak je rozumné si počkat na průraz.

Co se týče MACD, tak v poslední době tento indikátor generoval příliš mnoho falešných signálů. Ovšem při spojení high a low vytvořených křivkami je struktura zřejmá – symetrický triangl. Průraz přes jakoukoliv hranu bude mít určitě na trh vliv.

Závěr

Abych tedy jasně odpověděl na kladenou otázku z titulku dnešní analýzy, tak k breakoutu může dojít klidně už do zítřka a to především díky tomu inverznímu H&S. Jestli toho býci využijí a prorazí neckline patternu, tak by to mělo vyústit v rostoucí nákupní tlak, což cenu musí vypumpovat skrze horní hranu falling wedge.

Jestli ale trh na to malé inverzní H&S nezareaguje, tak se vývoj kurzu klidně na celý měsíc omezí pouze do prostoru uvnitř wedge. Zálěží jistě i na dynamice a dalších okolnostech, které mají na trh vliv. Určitě ale doporučuji následujících 24 hodin trh bedlivě sledovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ozz
Hodnocení článku :
     

Ahoj Jaroslave, článek OK, ale evidentně máš problém se slovy vně a uvnitř, což jsou antonyma (protiklady), ne synonyma! Takže věta v závěru by asi měla znít: „Jestli ale trh na to malé inverzní H&S nezareaguje, tak se vývoj kurzu klidně na celý měsíc omezí pouze do prostoru uvnitř wedge.“

Reklama: