02.07.20 Technická analýza BTC/USD – Ještě poslední naděje v podobě falling wedge

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoměna BAND prudce stoupla o 65 % za jediný den • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 11 500 USD a roste dál • Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Včerejšek byl zajímavý den na...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V poslední analýze na Bitcoin (BTC) jsem nebyl zrovna pozitivní a dospěl jsem k závěru, že půjdeme spíše dolů v jakémsi postupném poklesu. Nicméně, došlo mi, že je struktura trhu z posledních 30 dní vlastně jedno velké falling wedge. Tudíž to není ještě úplně ztracené a možná se v první polovině července dočkáme solidního price action.

Ovšem ani bullish pattern v grafu nám nezaručí, že se povede breakout skrze tu klíčovou rezistenci 9 934 USD – 10 481 USD. To pásmo drželo jako skála a impuls z toho wedge by musel být sakra silný, aby kurz tou rezistencí prošel.

Vzhledem k tomu, že akciový trh (hlavně Nasdaq) pořád posiluje, jen proto lze očekávat, že do Bitcoinu ty „natisknuté“ dolary taky půjdou. Chápu, že to spousta lidí nerada slyší, ale podstatný vliv na cenu Bitcoinu má i právě politika Federální rezervní banky.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak jste si jistě všimli, tak jsem dal úplně pryč ten rostoucí triangl. Na netu ho bylo všude hodně, ale já si celou tu dobu nebyl vůbec jistý relevantností. Jsem tedy rád, že už je to konečně pryč a to díky tomu, že se nám v grafu něco zřetelného rýsuje.

To falling wedge máme potvrzené díky soustavně klesajícím objemům a tvoří se více jak měsíc. Už vlastně během minulého týdne jsem si ho mohl všimnout, tak to teď akorát napravuji. Co se týče prostoru v rámci útvaru, tak toho je tu minimálně na dva týdny dopředu dostatek.

Tudíž si na výsledek budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Od odrazu kurzu u supportu v 8 880 USD se nakupujícím povedlo cenu pushnout nad S/R level 9 159 USD. Nyní to vypadá, že se možná hranice potvrdí jako support.

Pak by mohl kurz zase pokračovat výše až k S/R levelu 9 401 USD, kde je i horní hrana našeho wedge. Tím pádem máme jasně řečené, co bude pro trh rozhodující. Ovšem i přesto, že je falling wedge býčí útvar, tak bych byl dost překvapený, když by se po průrazu povedlo překonat i to řečené rezistenční pásmo.

Indikátory

Křivka RSI se asi týden držela spíše v nižších hodnotách. Až včera se hodnoty indikátoru vyšvihly alespoň k 60 bodů, což je pořád nic moc. Až ale dojde k odrazu od aktuálního levelu, tak se k těm 70 bodům určitě vyšplháme.

Na MACD je momentum dle křivek pozitivní, ale když se pořádně podíváte na histogram, tak tu lze identifikovat sell signál v podobě medvědí divergence.

Závěr

Jsem nakonec dost rád za to, že aktuální struktura má tuhle podobu, protože nám to dává jistou naději. I tak jsem ale dost skeptický, že se během „okurkové“ sezóny“ dočkáme z technického hlediska výrazného posunu vpřed. Ta situace není samozřejmě ideální, ale zatím není určitě ani úplně zoufalá.

Jak bylo řečeno, tak plán je jasný – stačí sledovat průběh kurzu v rámci toho wedge a reakce na dotyky s horní a spodní hranou. Prostoru vně patternu je minimálně na dva týdny dostatek. Po uplynutí této doby by měl být ale už breakdown/breakout na spadnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře