28.06.20 Technická analýza BTC/USD – Breakout se nepovedl, jdeme dolů

3
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak už máme od poslední analýzy na Bitcoin (BTC) něco hmatatelného, z čeho konečně můžeme vycházet. Když bych to měl pojmout trochu komplexněji a zhodnotit situaci na celém trhu s kryptoaktivy, tak to prostě vypadá, že o letních prázdninách to nebude nic moc. Zkrátka měl trh na výběr a vybral si postupný pokles.

Jak jsem tedy řekl, tak nečekám během následujících dvou měsíců žádnou velkou volatilitu a strmý pokles ceny. Spíše počítám s tzv. sideways trhem s mírný sestupem ceny. Trh zkrátka naprosto selhal při snaze prorazit S/R pásmo 9 934 USD – 10 481 USD, a proto vůbec neočekávám jakékoliv překvapení v podobě silné expanze.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Zase přikládám měsíční graf s logaritmickým měřítkem, aby situace byla přehlednější. Pořád se držím toho, že pro mě osobně je nejpravděpodobnější scénář, ve kterém cena sestoupí ke spodní hraně toho obrovského trianglu, který máte před sebou.

Takový pokles by znamenal atakování cenových hladin mezi 4 500 USD – 5 100 USD. To by spousta lidí neviděla ovšem moc ráda. Nicméně, mně právě to řečné cenové rozpětí přijde jako výborný vstup do dlouhé pozice, kterou člověk může držet i dlouhodobě.

Dík následnému breakoutu z trianglu je potenciál zisku skoro pohádkový. Pohádkový proto, že se jen velmi těžko odhaduje, kam by v případném bull runu až cena mohla vyrůst. Je to 100 000 USD?

Je to půl milionu USD? Nebo milion dolarů? To skutečně v těchto chvílích nikdo neví, ale ten potenciál mohutné expanze to vzhledem k historickému price action reálně má.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Po několika překreslování spodní hrany trianglu je teď naprosto jisté, že proběhl breakdown. Vzhledem k tomu, že máme první nižší lokální low, tak už by nám žádné překreslování v tomhle ohledu nepomohlo.

Každopádně se zatím nejedná o žádný velký pád, ale nedá se ovšem vyloučit, že těsně před/po měsíčním close k něčemu takovému znova nedojde. Kurz vyklesal k S/R hladině 8 880 USD, kde vidíme pozitivní reakci na dotyk. Víme tedy, že nakupující tuto cenovou úroveň brání.

Nicméně, ten odraz není zatím nijak markantní a vlastně bychom to mohli označit za pullback k právě té spodní hraně trojúhelníka. Jak jsem už říkal, tak očekávám spíše sideways trh, ale ze začátku prázdnin v důsledku úbytku nakupujících může proběhnout pomalý sestup.

V tomhle případě je první opravdu silnou hladinou support na 7 785 USD. Jestli vývoj nebude akcelerovat, tak se sem trh klidně bude ploužit celý červenec a srpen. Divoký a rázný price action bych v tomto období neočekával.

Indikátory

Z RSI víme, že hraničních 30 bodů se brání, ale to momentum up nikdy moc dlouho nevydrží. Ani nyní to nemá zrovna kdovíjakou sílu. Ono od poloviny května je trh i dle tohoto indikátoru především dost neutrální, takže bude zajímavé sledovat, zda to tak vyrovnané zůstane i přes léto.

Dle MACD je momentum několik dní negativní, ale sílu to ztrácí. Zatím se ale pořád nepovedlo definitivně setrvačnost překlopit.

Závěr

V konotaci na to, že se před létem nepovedl průraz rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD, tak absolutně nepovažuji moc za reálné, že by se to mohlo povést během následujících dvou měsíců. Možná o tom budeme moci zase uvažovat na podzim, ale to zase záleží samozřejmě na dalším vývoji a jestli hodně během léta vyklesáme.

Když bychom dostali čistě stranový trh bez tendence vyklesávat, tak bychom si po technické stránce nijak nepohoršili. Tudíž by byla po létě ta výchozí pozice solidní a mohl by se o breakout znova trh pokusit.

Ovšem pokud mám pravdu a můj nejvíce preferovaný scénář vyjde, tak si na breakout z toho obrovského patternu počkáme minimálně do přelomu 2021/2022. Z čehož vyplývá, že není vůbec nač spěchat a dělat unáhlená rozhodnutí jen kvůli emocím. Nic vám neuteče, protože jestli má k bull runu dojít, tak je jedno, jestli nakoupíte na 9 000 USD nebo 11 000 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře