24.06.20 Technická analýza BTC/USD – Moc dlouho nám ten růst nevydržel

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak nám ten Bitcoin (BTC) brzy po vydání pondělní analýzy začal konečně něco dělat. Nicméně, jak jste si jistě všimli, tak to dlouho zrovna nevydrželo. V podstatě to hned u první rezistence zase ztratilo sílu a následoval docela rychlý výprodej, což dovedlo kurz zpátky ke spodní hraně velkého trianglu.

Na jednu stranu je fajn, že se konečně něco děje, ale ta druhá strana mince je v tom, že nakonec může přijít pohyb ceny úplně někam jinam, než bychom si třeba přáli. Na úvod lze tedy ještě říci, že s blížícím se koncem měsíce ještě můžeme vidět volatilnější vývoj. Obě strany totiž potřebují, aby cena po technické stránce někam postoupila.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Kurzu se brzy po mé poslední analýze povedlo překonat rezistenci na levelu 9 401 USD. To vyvolalo nárůst nákupního tlaku, takže se cena vcelku rychle vypumpovala k další rezistenci na S/R úrovni 9 727 USD. Tady i vidíme, že byl pokus o průraz, ale to vůbec nevyšlo. Máme tu solidní zamítnutí, kdy trh následně nebyl schopný pokračovat v původním pohybu.

Ztratilo to úplně akceleraci a dnes se to rychle překlopilo. Výprodej to nebyl značný, ale bohužel S/R hladina 9 401 USD se jako support nepotvrdila. Cena vyklesala až po tu zmiňovanou spodní hranu zakresleného trianglu a teď holt nezbývá jenom čekat, co z toho vzejde. Vidíme i, že býci se pokusili bránit a pushli cenu zpátky po S/R level 9 401 USD, ale tentokrát se level zachoval zase jako rezistence.

Nyní lze říci, že cena u spodní hrany konsoliduje a pro úspěšný odraz je určitě potřeba nějaký signál. Nejlépe v podobě bullish svíce hammer. Obávám se ale, že nic takového nepřijde. To ale automaticky neznamená, že dojde k průrazu hrany. Je ovšem potřeba upozornit, že čím déle se tam kurz vyskytuje, tak tím hůře. Potřebujeme prostě odraz up.

Indikátory

Jsem docela překvapený, že během toho krátkého růstu vzrostly hodnoty RSI až na 70 bodů. Každopádně víme, že ta hraniční oblast tentokrát zase hrála svoji roli rezistence a ve spojení s cenovým odporem to bylo o to těžší pro nakupující prorazit.

Jinak, z pohledu RSI se trh vlastně vyčistil. Určitě nesmí dojít k propadu pod 30 bodů. Asi by to hned znamenalo i průraz spodní hrany toho velkého trojúhelníku. Co se týče indikátoru MACD, tak ten vzestup ceny vypadal opravdu nadějně.

Mělo to docela sílu a přitom ty objemy byly tak malé. To byl asi právě i ten důvod, proč bylo tak snadné to nakonec sundat zase dolů.

Závěr

Jak už jsem v analýze naznačil, tak teď do konce měsíce očekávám větší caruso show. Moc nevěřím tomu, že kurz zůstane do začátku letních prázdnin vně toho patternu. Určitě to obě strany budou chtít někam poslat a nám nezbývá nic jiného, než si na to počkat.

Nesmíme zapomínat ani na to, že jsme fakticky v bullish patternu. Statisticky nám to tedy s pravděpodobností vychází na breakout up. Ovšem ta iniciativa ze strany nakupujících není zrovna velká a celkově mi přijde, že si býci moc nevěří.

Přitom je trh tak blízko od toho vytouženého bull runu. Stačí konečně prorazit S/R pásmo 9 934 USD – 10 481 a tam se i následně udržet. K tomu ale potřebujeme ohromný nákupní tlak, který se nám zatím nedostává.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře