01.07.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Léto ve znamení spíše mírného poklesu?

0
litecoin, ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Tak máme týden od poslední analýzy na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Tehdy jsem konstatoval, že to pro tyto dva trhy nevypadá dobře a že nejspíše se schyluje k poklesu. Bylo to dáno tím, že například Ethereum nedokázalo pokořit tu dlouhodobou rezistenční trendovku a naopak ta střednědobá defintivně padla.

Z toho důvodu zkrátka očekávám, že je pokles nevyhnutelný. Nicméně, netroufám si odhadovat dynamiku toho sestupu ceny. Vzhledem k tomu, že tu máme už letní prázdniny, tak z toho může vyústit jakýsi kvazi-sideways trend. Tudíž ve výsledku nemusí dojít k výraznému dropu.

Co se týče Litecoinu, tak u této mince se mi nelíbila struktura trhu už od začátku minulého měsíce. Už tehdy začínalo být evidentní, že býci nejsou schopni cenu pushnout tak silně, aby dokázali překonat lokální vrchol z konce dubna.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Jak jsem tedy očekával, tak po proražení střednědobé trendovky následovalo pokračování v poklesu. Čímž se vlastně ta střednědobá uptrendová struktura trhu vážně narušila a hrozí nám navrácení do „normálu“ v konotaci tím, že z dlouhodobého hlediska je struktura trhu medvědí.

Každopádně, po breakdownu trendovky následoval i pullback s retestem. Vzhledem k tomu, že cena se pak odrazila zase dolů, tak je z předešlé supportní trendovky teď rezistence. Propad pak pokračoval až po support v levelu 215,35 USD, kde se z počátku drop pouze zastavil a pak následoval impuls up.

Tahle hladina je v souvislosti s historickým price action dost relevantní hladinou, takže odraz není nějak překvapující. Nicméně, od toho odrazu žádná velká sláva a povedlo se akorát navrátit nad S/R hranici 223,91 USD.

Tudíž tu máme jakousi snahu o retracement, ale moc bych si nevsadil na to, že cena v dohledné době atakuje tu dlouhodobou rezistenční trendovku. Proto jsem i aktuální růst ceny od supportu označil jak retracement. Ještě je možné, že cena poroste po rezistenci v úrovni 233,2 USD, ale výš bych to už moc neviděl.

Indikátory

Během toho propadu ceny se hodnota RSI dostala na cca 25 bodů, což už je docela hluboko v přeprodané části. V podstatě se nejedná jenom o malé „štrejchnutí“. Ovšem rychle se býci vzpamatovali na řečeném supportu a tak se hodnoty indikátoru brzy vrátili do standardního rozmezí.

Co se týče MACD indikátoru, tak po odrazu od supportu brzy nastal bullish cross, takže je momentum pozitivní. Nicméně, sklon křivek není moc strmý, takže to momentum až takovou sílu nemá.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na trhu s Litecoinem proběhl definitivní průraz skrze tu trendovku, která má počátek z konce března. Já si nějakou dobu myslel, že je to neckline reverzního patternu Head & shoulders, ale trh se podle toho nakonec zrovna nechoval.

Každopádně, během poklesu ceny došlo k průrazu supportu na S/R levelu 41,61 USD a pak následoval propad po S/R level 39,69 USD. Tuhle úroveň mám označenou, že se jedná o jednu z nejvíce relevantních levelů. Tudíž zase není překvapení, že kurz zde okamžitě reagoval odrazem.

Býci support bránili a zdařilo se jim cenu pushnout právě po předešlý level na 41,61 USD. Určitě ale nedošlo k breakoutu a lze konstatovat, že se o úroveň stále bojuje. Nic to nemění na tom, že směr je jasně dolů. Zkrátka tu nevidím nic, co nasvědčovalo tomu, že trh chce up.

Indikátory

Křivka RSI se o přeprodanou oblast pouze „škrtla“ a pak hned následoval slušný odraz právě díky tomu řečenému supportu. Mometum je sice pořád pozitivní, ale kolem 50 bodů vidíme, že má trh problémy pokračovat. Situace na MACD je vlastně podobná jako na Ethereu.

Závěr

Hlavně trh s Ethereem mě strašně zklamal. Doufal jsem, že by konečně mohlo dojít k tomu narušení dlouhodobě přetrvávající bear struktury. Vůbec se to nepovedlo a nemyslím si, že se o to býci během léta znova pokusí.

Co se týče Litecoinu, tak tuto minci jsem „odepsal“ už začátkem minulého měsíce. Struktura tohoto trhu mi nepřišla moc přívětivá a proto jsem od toho ani moc neočekával. Každopádně uvidíme, jak dlouho vydrží support na 39,69 USD. Je to dost silná hladina a při jejím průrazu může dojít k akceleraci poklesu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře