25.06.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Očekávejme spíše to horší

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V poslední analýze na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) jsem avizoval, že by mělo brzy dojít konečně k pohybu, který by ty trhy někam po technické stránce posunul. Především na trhu s Ethereum už nebylo zbytí, neboť kurz z obou stran „přiskřipovaly“ trendovky. Toho prostoru mezi nimi ubývalo a tak už muselo dojít k rozhodnutí.

Já se obávám, že to nakonec dopadlo hlavně pro Ethereum dost špatně. Z toho, co vidím na grafu, tak pravděpodobně padla ta střednědobá uptrendová přímka. Zatímco ta dlouhodobá rezistenční přímka nápor býků ustála. Osobně teď očekávám, že spíš dojde k akceleraci poklesu kurzu. Zatím je to slabé, ale jak si trh více začne uvědomovat, že je to v háji, tak výplach může započít.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Jak sami vidíte, tak kurz Etherea zaútočil na dlouhodobou rezistenční trendovku, kde je i zároveň S/R level 247,12 USD. Tady byla několik hodin snaha o průraz, ale nakonec včera brzy ráno došlo k definitivnímu zamítnutí.

Takže tu máme jistotu, že došlo k dalšímu neúspěšnému pokusu o prolomení té dlouhodobé downtrendové struktury. Cena začala hned strmě vyklesávat, ale v relativních číslech to nebylo zatím nijak hrozné. Horší je, že ta střednědobá trendovka nejpravděpodobněji už definitivně padla.

Řekl bych, že trh na to ještě adekvátně nezareagoval. Byl bych tedy dost opatrný, neboť může dojít brzy k pořádnému výplachu. Trh ale potřebuje ještě o několik více červených svící, aby si to uvědomil. Každopádně, co víme s jistotou?

Že na bull run to zrovna nevypadá. Je neoddiskutovatelné, že nakupující nemají sílu a obávám se, že během léta uvidíme v nejlepším případě pomalý sestup ceny. Sestup ceny, který bude mít blízko k trendu „do strany“.

Indikátory

Na indikátoru RSI vidíme, že trh měl zkrátka problém se vůbec odstat do překoupených hodnot. Nakonec to selhalo a lze říci, že došlo z pohledu tohoto časového rámce k pročištění.

Low je na nějakých 37 bodech, takže do přeprodané části jsme ani nečichli. Jestli ale medvědi zatlačí, tak propad pod 30 bodů může právě vyústit ve velký výprodej. Co se týče MACD, tak tady nám setrvačnost rozhodně zase změnila směr.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Když přejdeme k Litecoinu, tak tady akorát sleduji ten zakreslený neckline. Až na začátek června je tento měsíc je spíš klidnější. Nicméně, spíše to inklinuje k sestupu ceny. Dlouho jsem si nebyl jistý, zda lze tu strukturu trhu považovat za Head & shoulders a nyní se zdá, že moje pochyby byly oprávněné.

Kurz totiž vůbec nereaguje na to, že v podstatě došlo k breakdownu té neckline. Místo toho se cena zase zastavila na S/R levelu 41,61 USD. Ať je to každopádně cokoliv, tak se mi podoba té struktury vůbec nelíbí. Bullish to není rozhodně a nezdá se mi, že by z toho měl vyústit významný pohyb kurzu nahoru.

Indikátory

Při tom posledním spíše menším poklesu se křivka RSI zastavila na hraničních 30 bodech. Je tu tedy znát určitá snaha vykupovat to ve chvílích, kdy je to před hranou přeprodanosti. Momentum je teď pozitivní, ale nemyslím si, že to vydrží dlouho. Na MACD je samozřejmě momentum pozitivní, ale rychle slábne.

Závěr

Na Ethereu se to dost pokazilo a co se týče Litecoinu, tak na tomto trhu ta struktura nevypadala příznivě od začátku. Ten pohyb kurzu je za tento měsíc v podstatě stranový, kdy se střídají několikadenní cykly růstu a pokles.

Na Ethereu mě zklamalo, že breakout skrze rezistenční trendovku vůbec nevyšel a nebyla tam větší snaha to konečně prolomit. Nyní bych se přikláněl k tomu, že ta střednědobá expanze se chýlí definitivně ke konci.

Osobně bych brzy čekal akceleraci poklesu, ale klidně může nakonec dojít k pomalému sestupu ceny, aniž by to bylo nějak strmé. Nezapomeňte, že „okurková sezóna“ se blíží. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře