19.06.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Dočkáme se konečně toho velkého pohybu?

3.7
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Řekl bych, že je zase na čase se po týdnu podívat na trhy s Litecoinem (LTC) a Ethereem (ETH), neboť to začíná být takové jaksi podivné. Snad se mi to povede převést do textu tak, abyste to bez problému pochopili. Na těch trzích zřetelně vidím, že by mělo dojít každou chvíli k velkému pohybu.

Nicméně, problém je v tom, že se nikdo k ničemu nemá. A to myslím na obě strany, ani býci a ani medvědi nejsou iniciativní. Všichni totiž očekávají bouři a tak jsou raději schovaní ve svých brlozích a čekají, co bude.

Ovšem mně se zdá, že i velcí market makeři nic nedělají. Už tu příležitosti byly a nevyužili je, což teda nechápu na co čekají. Možná potřebují dostatečně nafillovat svoje pozice, kdo ví. Už by se to ale mělo někam pohnout, protože tenhle měsíc je čím dál více ubíjející a nudný.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Začněme napřed s trhem Etherea, neboť tady je to nejlépe viditelné. Seshora máme dlouhodobou rezistenční přímku (červená čerchovaná) a zespoda střednědobou uptrendovou přímku, která je akorát žlutá. Každopádně, toho prostoru pro další pohyb tu už prostě moc není. Trh má tak týden na to, aby prorazil jednu z těchto externích trendovek.

Šance na to, že dojde i přesto k tzv. sideways a tedy jakoby tam ty trendovky nebyly, je velmi malá, protože stát se to sice může, ale je to velmi vzácné. Racionálnější je očekávat, že proběhne významný pohyb, ať je to na jakoukoliv stranu. U té rezistenční přímky máme několik čerstvých zamítnutí.

Zatímco u té supportní to už chvilkami vypadalo na průraz. Ovšem nemyslím si, že k němu reálně došlo, protože to by se pak trh choval určitě jinak. Je to ale na hraně a chybí asi i dost málo k tomu, aby se ta střednědobá expanze sesypala.

Každopádně, prostoru mezi těmi přímkami je pramálo a do týdne by k breakoutu či breakdownu dojít mělo. Ta rezistenční přímka funguje jako „nosný pilíř“ pro tu dlouhodobou bear strukturu. Jakmile dojde k narušení struktury, tak se mohou dít velké věci.

Indikátory

Z indikátoru RSI lze akorát vyčíst, že tento měsíc to není žádná hitparáda. Hodnoty indikátoru se navíc poslední týden drží spíše dole. Zatímco MACD je vcelku chaotické.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na grafu s trhem Litecoinu pořád akorát sleduji to neckline Head & shoulders. Upřímně, nejsem si ani moc jistý, zda to za tento konkrétní pattern považovat, ale vizuálně to tam moje oči vidí a objemy dole taky vcelku k tomu sedí. Nicméně, to neckline tento měsíc už párkrát vypadalo na breakdown, ale pak se nakonec povedlo ceně vyšplhat zpátky.

Tady je částečně podobná situace, jak na trhu s Ethereem, protože i tady to vypadá, že se na něco akorát čeká. Vzhledem k té struktuře trhu je to ale spíše ve prospěch propadu ceny. Tady asi není nutné si hlídat nic jiného, než jenom to neckline a vyčkávat, zda se trh vypláchne. V takovém případě je target cca 30 USD.

Indikátory

Dle indikátoru RSI i na tomto trhu platí, že je to slabota. Co se týče MACD, tak chaos a často generované falešné signály.

Závěr

Na trhu s Ethereum je obrovská výhoda, že máme přesně vymezeno, co musí být proraženo, aby došlo po technické stránce k výraznému posunu trhu. Což znázorňují ty trendovky, které jsou základem dvou trendů z různých časových hledisek.

Na Litecoinu máme pouze to neckline Head & shoulders a když definitivně dojde k breakdownu, tak z toho asi vzejde nemalý výprodej. I tady je ale znatelné, že se určitě něco chystá a my musíme jenom počkat, až to přijde. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře