Peter Schiff: Nedávná bitcoinová rally na 9 500 USD byla v rukou spekulantů!

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Peter Schiff, populární zastánce zlata a věčný kritik kryptoměn v čele s Bitcoinem (BTC) uvedl, že poslední bitcoinová rally k hodnotě 9 500 USD byla způsobena výhradně spekulacemi. Přes věčné srovnávání Bitcoinu se zlatem Peter Schiff opět zopakoval, že tato dvě aktiva nemají vůbec nic společného.

Růst Bitcoinu

S jistotou lze říci pouze to, že Bitcoin měl fantastický týden. Hodnota tohoto aktiva se v krátkém čase vyšplhala až k hranici 9 500 USD, než se zase vrátila na svoji současnou úroveň obchodování. V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchoduje lehce pod hranicí 9 000 USD.

Tento bitcoinový vzestup nenechal opět v klidu jeho věčného kritika Petera Schiffa, který opět využil možnosti k tomu, aby si do Bitcoinu rýpl.

Twitter
zdroj: twitter.com

Když se jej na Twitteru jeden z uživatelů pod přezdívkou roko (@roko09894311) zeptal, co si myslí o tom, že zlato se obchoduje za 1 700 USD, kdežto hodnota Bitcoinu roste, Peter Schiff odpověděl:

„Bitcoiny jsou nabízeny spekulanty, stejně jako všechna dnešní riziková aktiva. Bitcoin a zlato nemají nic společného. Takže na dnešním pohybu cen není nic divného.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Další z uživatelů na Twitteru J.K. (@JKwoski) na toto téma uvedl:

„Bitcoin vzrostl za posledních 24 hodin až o 15%. Zlato je dnes dole. Lidé si plně uvědomují, že Bitcoin má lepší peněžní vlastnosti než zlato a evidentně i než fiat měny. Bitcoin je svoboda.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Bitcoin vs. Schiff

Za povšimnutí rozhodně stojí také ten fakt, že Peter Schiff již několikrát na adresu Bitcoinu uvedl, že padne a ztratí veškerou svoji hodnotu. Nic takového se však nestalo, právě naopak.

Bitcoin je v roce 2020 nejvýkonnějším aktivem a svým investorům přináší návratnost přibližně 23%. Ačkoli FED nalil do ekonomiky biliony dolarů, Bitcoin zcela sám překonal S&P 500 a další hlavní akciové indexy. Většina z nich je ostatně v tomto kalendářním roce v červených číslech.

Závěr

Zajímavé je určitě i to, že Bitcoin ve svém růstu poráží i samotné zlato. Tento vzácný kov se se současnou koronavirovou krizí vyrovnává také vcelku dobře, neboť jeho zhodnocení dosahuje v letošním roce celých 12%. Ani to ovšem nestačí v porovnání s tím, co přinesl svým investorům Bitcoin.

Je potřeba si rovněž připomenout, že halving Bitcoinu je za dveřmi (očekává se kolem 12. května 2020) a pro cenu této kryptoměny je historicky hlavním býčím katalyzátorem.

Ať je názor Petera Schiffa na Bitcoin jakýkoli, má tato kryptoměna ve srovnání se zlatem mnoho kvalit. Ne nadarmo se také označuje jako „digitální zlato“. Takže Bitcoin ještě neřekl své poslední slovo a zdaleka ještě nekončí, pane Schiffe. Teď ještě ne!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Je legrační sledovat, jak se desetileté děcko (BTC) pořád srovnává s kmetem jménem zlato. Zlato prokázalo svou hodnotu v průběhu tisíciletí. Bitcoin tu nebude ani padesát let, protože morálně zastará. Vždy mu ale bude patřit místo v historii a jednou se o něm budou děti učit jako například o Brettonwoodském systému. A zatím na něm můžu pár mega vydělat :-D.

Jan A.

Podle mě je chybným předpokladem, že lidé po penězích požadují nějaké HiTech vlastnosti ala SmartContracts.
Kdyby je chtěli, již dávno takové Ethereum bitcoin převálcovalo.
Kdyby lidi preferovali technologicky co nejvymakanější měnu, tak nám již dávno kralují všelijaké EOSy, IOTy, atd…
A ono nic.
A to proto, že lidé od měny chtějí něco jiného. Jednoduchost, spolehlivost, bezpečnost, obecnou akceptaci, solidnost, důvěryhodnost.

Vše ostatní (anonymita, smart contracts, rychlé a levné mikrotransakce, všemožné fintech vychytávky, …) je možné řešit v dalších vrstvách a nadstavbách. Není důvod na každou featuru (smart contracts, internet of things, …) zakládat novou další měnu. Měna (hodnota) nakonec bude jedna a tyto nadstavbové features budou řešit aplikace, ale každá ta aplikace prostě nebude mít vlastní měnu-token, prostě proto, že to lidé-zákazníci nechtějí (a nyní se to děje jen proto, že vše je nové, hektické, neusazené).

Pokud opravdu bitcoin směřuje tam, kde je dnes zlato – tedy do role nějaké rezervní-krycí komodity, tak mu bohatě stačí ty vlastnosti, které již má nyní. Na to, aby “ležel v bankovním sejfu”, maximálně jednou za čas byl nějak převeden, na to má kapacitu více než dostatečnou. A vše ostatní se dá řešit nadstavbou. Asi tak, jako transakční nadstavbou nad zlatem byl e-gold (než ho stát rozprášil).

Petr

Ok ale hodnota zlata je taky celkem přemrštěná. Vlastně je totálně k hovno. Možná trošku využité v elektronice ale zlatý prstýnky úplně k hovnu.

Zee Prime

S tím, že zlaté prstýnky jsou k hovnu by nesouhlasila polovina lidí – ta, co si je přeje dostávat 🙂

pietro

Máš aspoň tušení, co jsou skutečné peníze a jak vznikly? Hodnota zlata vůbec není přemrštěná..

Ferrero

Bitcoin se urcite zapise do historie,jen nevim jak,dost mozna jednou bude lidem k smichu ze si kdysi nekdo myslel,ze timhle se bude platit nebo ze to bude nejakej uchovatel hodnoty.”Par mega” na tom vydelas mozna tak pri investici “par mega” anebo taky prodelas.

Jarda B.

Bitcoin má se zlatem společné asi tak dvě věci:
1) Neochota lidí používat ho pro malé a časté platby
2) Na Zemi je ho omezené množství. (těžbu zlata z asteroidů a výrobu v urychlovači částic uvažuji zatím jako cenově nevýhodnou)

A to je tak zatím všechno. Uvidíme za sto let zda Bitcoin bude mít se zlatem společné i nějaké další vlastnosti. Neříkám, že bitcoin nemá budoucnost. Sám uvažuji o menší koupi pro diverzifikaci portfolia, protože některé vlastnosti bitcoinu se mi líbí, ale počítám s tím, že o to všechno můžu přijít. Zatímco někteří spíše připomínají fanaticky náboženské lidi, kteří tak moc chtějí zbohatnout, že se vzdávají kritického pohledu.

spot_img