Peter Schiff: Cena Bitcoinu se zhroutí, cena zlata poroste

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Známý ekonom a kritik kryptoměn, Peter Schiff, uštědřil Bitcoinu (BTC) další políček. Schiff obyčejně při porovnávání tohoto digitálního aktiva se zlatem zdůrazňuje u Bitcoinu nedostatek vnitřní hodnoty. Tento odborník nyní říká, že zlato překoná Bitcoin, protože ten jednoduše zkrachuje.

Kritika bitcoinů

Bitcoin je běžně srovnáván se zlatem a je označován za úložiště hodnoty. Například předseda Federálního rezervního systému USA Jerome Powell označil Bitcoin za „spekulativní úložiště hodnoty, stejně jako zlato“.

S tímto názorem se ovšem Peter Schiff neztotožňuje, neboť je známý tím, že hodnotu Bitcoinu vyvrací. I nyní zopakoval své názory a znovu prohlásil, že bitcoiny nakonec padnou zpět na zem.

Schiff na toto téma uvedl:

„V příštích několika letech se role zlata a Bitcoinu obrátí. Ne však proto, že zlato bude stoupat více než bitcoiny, ale proto, že se bitcoiny zřítí zpět na zem.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Peter Schiff se rovněž vyjádřil k vlastnictví bitcoinů a také k tomu, do jakých komodit investoval.

Twitter
zdroj: twitter.com

Peter Schiff sdělil:

„Nevlastním žádný Bitcoin a mám spoustu zlata a stříbra a ještě větší pozice v těžařských fondech drahých kovů. To je ve skutečnosti velká sázka proti tomu, aby se bitcoiny staly novým zlatem nebo aby nahradily zlato jako bezpečné útočiště (úložiště hodnotného podílu na trhu).“

Zlato je moderní

Uživatel @JKwoski reagoval na Twitteru na názory Petera Schiffa a zlato zde označil za archaické a jako funkční pro jeskynní a nedigitální společnosti. Na Twitteru uvedl:

„Zlato je archaické. Máme rok 2020 a je na čase, abychom přestali používat skály jako peníze nebo úložiště hodnoty. Fungovalo to skvěle pro jeskynní a nedigitální společnosti. Musíme však následovat pokrok. Bitcoin je lepší forma peněz a uložení vašeho bohatství.“

Peter Schiff na tento tweet reagoval tak, že zlato se stalo penězi jen asi 700 let př. n. l., takže je docela moderní. Navíc opravil předchozího uživatele, že zlato není skála, ale je to kov. Následně ve svém tweetu dodal:

„Bitcoiny nikdy nebudou peníze. Ani jeskynní lidé by nebyli dost hloupí, aby to přijali.“

Závěr

Ať je názor Petera Schiffa na Bitcoin jakýkoli, má tato kryptoměna ve srovnání se zlatem mnoho kvalit. Ne nadarmo se také označuje jako „digitální zlato“. Kryptoměna je „těžena“ tím způsobem, že k jejímu vytvoření je potřeba práce, a proto se používá konsensuální algoritmus  Proof-of-Work (PoW).

Kromě toho je Bitcoin rovněž vzácný, stejně jako zlato. Obě tato aktiva mají předem stanovené množství. Rozdíl je pouze v tom, že víme, že bitcoinů je 21 milionů a nikdy jich nebude více. Zlato bude také někdy zcela vytěženo, ale přesné množství zásob není známo. Existují jen přibližné odhady.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře