Bitcoin je Ponzi a nepřežije následující desetiletí – tvrdí Peter Schiff

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký burzovní makléř, ekonom, generální ředitel Euro Pacific Capital a odpůrce Bitcoinu, Peter Schiff, opět přišel se svými negativními postoji k Bitcoinu. Tentokrát nazval otce všech kryptoměn Ponzi systémem.

Nové invektivy na Bitcoin

Zakladatel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, uvedl na svém Twitteru, že Bitcoin je aktuálně populárnější než zlato. Když Pompliano zveřejnil svůj tweet, Schiff rázem zopakoval svá dřívější slova, že Bitcoin lze považovat pouze za spekulativní aktivum, nikoli za skutečnou měnu.

Neúprosný odpůrce Bitcoinu dále řekl, že popularita nejdůležitější kryptoměny spíše mizí a že se právě snaží najít nové kupce, aby mohlo pokračovat Ponzi schéma. Peter Schiff je dále přesvědčený, že Bitcoin je dobrý pouze na pump and dump a jedině velryby mají nějaký vliv na jeho cenu.

Anthony Pompliano pak ve svém Twitteru zdůraznil, že fiat měny slouží pouze vládám, které je vytváří, zatímco Bitcoin je určen výhradně pro lidi.

Kde se vidí Bitcoin za pár let

Ředitel investiční společnosti VanEck, Gabor Gurback, čelil Schiffovi tím, že jeho argument by byl platný, kdyby Bitcoiny existovaly tisíce let. Schiff mu odpověděl, že Bitcoin nepřežije následující desetiletí.

Ačkoliv Peter Schiff nadále zůstává k Bitcoinu a kryptoměnám nedůvěřivý, pohled některých významných analytiků se rozhodně liší. Vedoucí analytik Deutsche Bank, Jim Reida, ve své studii napsal, že ty nejlepší dny pro kryptoměny teprve přijdou.

„Síly, které držely současný systém fiat měn pohromadě, vypadají nyní velmi křehce a ve dvacátých letech se mohou rozpadnout.“

Závěr

Peter Schiff je v komunitě známý svými negativními, někdy až příliš přehnanými komentáři k Bitcoinu a kryptoměnám obecně. Poslední dobou však vývoj technologie blockchainu a zlepšování vztahu ke kryptoměnám vede ke zpochybnění Schiffových předpovědí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře