Bitcoin může opět spadnout pod 4 000 USD

0
(0)

Od doby, co se cena Bitcoinu před třemi týdny dostala na 3 700 USD, její graf opisuje tzv. Eliotovu vlnu. Zatímco tato křivka může značit i býčí růst ceny, vzhledem k aktuálnímu dennímu množství nákupů a prodejů BTC to spíš vypadá na propad.

Podle analytiků podporuje blízký pokles ceny hlavně nízký zájem o futures a taky rychlé zotavení po nedávném poklesu ceny na trhu. Tento nedávný cenový trend se podobá také Wyckoffovým teoriím. Pokud by se taková předpověď naplnila, cena by klesla ke slabým čtyřem tisícům USD.

O minulém poklesu se můžete dočíst v tomto článku.

3 700 USD nemusí být dno

Obchodník, který předpovídal v prosinci 2018 pád ceny BTC ke třem tisícům dolarů, se k tomu krátce vyjádřil:

„Analyzovat Bitcoin by aktuálně šlo pomocí mnoha grafů a vzorových předpovědí, ale ani s jednou si nejsem úplně jist. Jedno z toho však vyčíst lze. Pokud se zaměříme na poslední tři týdny, tak pozorujeme nedostatek motivů 5 a naopak množství motivů 3. Myslím tedy, že je stále brzy nazývat 3 700 USD dno.“

 

Bullish and Bearish Elliot Wave Patterns

Obchodovaný objem Bitcoinu

Díky tomuto cikcak vzoru však můžeme určovat jak stoupající býčí trh, tak klesající medvědí. Zde přichází na řadu množství obchodovaného Bitcoinu za den. Na rozdíl od objemů, obchodovaných na termínových burzách, nás ale zajímá objem na burzách klasických, jako je Coinbase nebo Binance. Ten se totiž považuje za ukazatel skutečné poptávky maloobchodníků.

V posledních dvou týdnech se cena BTC pohybovala mezi 5 800 a 6 900 USD. Výjimku tvoří krátký včerejší hop na 7 300 amerických dolarů. Včerejší skok tak představuje zdvojnásobení ceny od nedávného propadu na 3 600 USD na termínových burzách.

Závěr

Od poloviny března, kdy se denní objem šplhal až k miliardě dolarů jsme se dostali už pod hranici 250 milionů, což se u aktiva, které za poslední tři týdny zvýšilo svou cenu o 100%, považuje za relativně malou hodnotu. Navíc nízká poptávka od maloobchodníků obecně naznačuje, že se investoři připravují na další velký pokles ceny BTC.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
krocan

Taky může Bitcoin vyletět na 100 tisíc usd . Který hlupák to bude prodávat pod 5- 4K měsíc před halvingem když moc dobře ví že se sníží nabídka a tím pádem v podstatě riskuje že to levněji než to prodal už nikdy nemusí koupit jedině totální blb .Je mi jasné že díky halvingu to určitě nepoletí nahoru ale nikde není psané že to poletí dolů protože při snížení nabídky pod cenou může prodat jen totální idiooot , je mi taky jasné že spekulanti chtějí levně nakoupit před halvingem proto burcují ovce aby prodali a cenu tlačili dolů , to není první ani poslední anál co se tu bude objevovat aby donutili ovce prodat a spekulanti mohli levně koupit .(Ale ať ovce prodávají já si taky velmi rád nakoupím ještě levněji nejlépe pod 3K ).

Pozorovatel

Taky si myslim, amen, ale manipulace jue vsudypritomna.

Zee Prime

Dovedu si představit, že bude prodávat člověk, který nemá jiné rezervy a přišel o práci. Takových je podle průzkumů minimálně třetina…

Lakatoshi

Prave,proste BTC ted nemuze moc rust a jestli to nekdo vytahne nahoru tak prijde zase vyprodej,proste proto,ze na bull run ted neni vhodna doba,nekdo to musi zaplatit.

spot_img