Bitcoin může opět spadnout pod 4 000 USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

Od doby, co se cena Bitcoinu před třemi týdny dostala na 3 700 USD, její graf opisuje tzv. Eliotovu vlnu. Zatímco tato křivka může značit i býčí růst ceny, vzhledem k aktuálnímu dennímu množství nákupů a prodejů BTC to spíš vypadá na propad.

Podle analytiků podporuje blízký pokles ceny hlavně nízký zájem o futures a taky rychlé zotavení po nedávném poklesu ceny na trhu. Tento nedávný cenový trend se podobá také Wyckoffovým teoriím. Pokud by se taková předpověď naplnila, cena by klesla ke slabým čtyřem tisícům USD.

O minulém poklesu se můžete dočíst v tomto článku.

3 700 USD nemusí být dno

Obchodník, který předpovídal v prosinci 2018 pád ceny BTC ke třem tisícům dolarů, se k tomu krátce vyjádřil:

„Analyzovat Bitcoin by aktuálně šlo pomocí mnoha grafů a vzorových předpovědí, ale ani s jednou si nejsem úplně jist. Jedno z toho však vyčíst lze. Pokud se zaměříme na poslední tři týdny, tak pozorujeme nedostatek motivů 5 a naopak množství motivů 3. Myslím tedy, že je stále brzy nazývat 3 700 USD dno.“

 

Bullish and Bearish Elliot Wave Patterns

Obchodovaný objem Bitcoinu

Díky tomuto cikcak vzoru však můžeme určovat jak stoupající býčí trh, tak klesající medvědí. Zde přichází na řadu množství obchodovaného Bitcoinu za den. Na rozdíl od objemů, obchodovaných na termínových burzách, nás ale zajímá objem na burzách klasických, jako je Coinbase nebo Binance. Ten se totiž považuje za ukazatel skutečné poptávky maloobchodníků.

V posledních dvou týdnech se cena BTC pohybovala mezi 5 800 a 6 900 USD. Výjimku tvoří krátký včerejší hop na 7 300 amerických dolarů. Včerejší skok tak představuje zdvojnásobení ceny od nedávného propadu na 3 600 USD na termínových burzách.

Závěr

Od poloviny března, kdy se denní objem šplhal až k miliardě dolarů jsme se dostali už pod hranici 250 milionů, což se u aktiva, které za poslední tři týdny zvýšilo svou cenu o 100%, považuje za relativně malou hodnotu. Navíc nízká poptávka od maloobchodníků obecně naznačuje, že se investoři připravují na další velký pokles ceny BTC.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: