Halving a krize COVID-19 mohou vést k válce minerů s ničivými dopady na cenu BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena bitcoinů je předmětem vážných spekulací. Nyní, když je halving za rohem, jsou odborníci a analytici ještě aktivnější.

Zatímco většina lidí se spoléhá na historii jako na indikátor hodnoty, jiní zase věří, že cena bitcoinů se po halvingu sníží. Ve skutečnosti se někteří domnívají, že tato událost (v kombinaci s probíhající koronavirovou krizí) způsobí masivní konkurenci mezi minery. Ta bude mít ničivé účinky na cenu BTC.

Bitcoinová válka mezi minery

Bitcoinový halving se plánuje na květen a předpovědi cen jsou různé. Přirozeně, vzhledem k tomu, že se jedná o událost, která snižuje nabídku bitcoinů na polovinu, mnoho odborníků věří, že to bude mít pozitivní dopad na cenu.

V jednom z nedávných vláken na Twitteru však mělo několik populárních analytiků kryptoměn poměrně odlišný názor.

Podle nich by mohla cena bitcoinů klesnout do rozmezí 2000 až 2200 $ do května až června. Hlavním důvodem tohoto masivního poklesu je skutečnost, že existují těžařské operace, které by chtěly „absolutní monopol“.

Jedná se o ceny hluboko pod hranicí nákladů na těžbu bitcoinů i pro velké čínské těžaře. Někteří analytici se však domnívají, že existují společnosti, které by si teoreticky mohly dovolit pracovat se ztrátou, aby si zajistily plnou kontrolu nad trhem.

Historie nesouhlasí

Za prvé je nutno říci, historie by neměla být brána jako definitivní ukazatel budoucích akcí. V bitcoinové relativně krátké existenci však byl halving vždy zlomovým bodem.

První se uskutečnil v roce 2012 a se v následujícím roce se cena BTC zvýšila 10krát. Druhý se stal v roce 2016 a a opět nastal na křivce růst.

Meltem Demirors, CSO v CoinShares, se však domnívá, že snížení odměn na polovinu by nemělo mít dopad na cenu, protože většina obchodování se děje prostřednictvím bitcoinových derivátů.

Závěr

Na to, jak to bude s cenou Bitcoinu při třetím halvingu, si budeme muset ještě chvíli počkat. Někteří bitcoinoví skeptici tvrdí, že Bitcoin již na halving reagoval zvýšením ceny v minulém roku a k dalšímu zvýšení ceny nedojde. Jiní pro změnu očekávají cenový nárůst. Současná situace však znesnadňuje jakékoliv dedukce a odhady, které by za jiných okolnosti mohly být mnohem přesnější. Budoucnost je tak nyní špatně čitelná a jakýkoliv důsledek halvingu na cenu Bitcoinu může být ovlivněn silnějšími faktory, které dnes tíží nejednoho investora.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře