Halving a krize COVID-19 mohou vést k válce minerů s ničivými dopady na cenu BTC

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena bitcoinů je předmětem vážných spekulací. Nyní, když je halving za rohem, jsou odborníci a analytici ještě aktivnější.

Zatímco většina lidí se spoléhá na historii jako na indikátor hodnoty, jiní zase věří, že cena bitcoinů se po halvingu sníží. Ve skutečnosti se někteří domnívají, že tato událost (v kombinaci s probíhající koronavirovou krizí) způsobí masivní konkurenci mezi minery. Ta bude mít ničivé účinky na cenu BTC.

Bitcoinová válka mezi minery

Bitcoinový halving se plánuje na květen a předpovědi cen jsou různé. Přirozeně, vzhledem k tomu, že se jedná o událost, která snižuje nabídku bitcoinů na polovinu, mnoho odborníků věří, že to bude mít pozitivní dopad na cenu.

V jednom z nedávných vláken na Twitteru však mělo několik populárních analytiků kryptoměn poměrně odlišný názor.

Podle nich by mohla cena bitcoinů klesnout do rozmezí 2000 až 2200 $ do května až června. Hlavním důvodem tohoto masivního poklesu je skutečnost, že existují těžařské operace, které by chtěly „absolutní monopol“.

Jedná se o ceny hluboko pod hranicí nákladů na těžbu bitcoinů i pro velké čínské těžaře. Někteří analytici se však domnívají, že existují společnosti, které by si teoreticky mohly dovolit pracovat se ztrátou, aby si zajistily plnou kontrolu nad trhem.

Historie nesouhlasí

Za prvé je nutno říci, historie by neměla být brána jako definitivní ukazatel budoucích akcí. V bitcoinové relativně krátké existenci však byl halving vždy zlomovým bodem.

První se uskutečnil v roce 2012 a se v následujícím roce se cena BTC zvýšila 10krát. Druhý se stal v roce 2016 a a opět nastal na křivce růst.

Meltem Demirors, CSO v CoinShares, se však domnívá, že snížení odměn na polovinu by nemělo mít dopad na cenu, protože většina obchodování se děje prostřednictvím bitcoinových derivátů.

Závěr

Na to, jak to bude s cenou Bitcoinu při třetím halvingu, si budeme muset ještě chvíli počkat. Někteří bitcoinoví skeptici tvrdí, že Bitcoin již na halving reagoval zvýšením ceny v minulém roku a k dalšímu zvýšení ceny nedojde. Jiní pro změnu očekávají cenový nárůst. Současná situace však znesnadňuje jakékoliv dedukce a odhady, které by za jiných okolnosti mohly být mnohem přesnější. Budoucnost je tak nyní špatně čitelná a jakýkoliv důsledek halvingu na cenu Bitcoinu může být ovlivněn silnějšími faktory, které dnes tíží nejednoho investora.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Když člověk pozoruje hlášky “analytiků” dlouhodobě, tak dojde k jedinému závěru: Když cena klesá, tak nás jednoznačně čeká armageddon. Když cena stoupá, tak se na tuty nezastavíme dřív, jak na milionu dolarů. Je to pokaždé stejné – teď je cena nízko a tak jsou víc slyšet doom-sayers a ne moon-watchers. To je přirozený vývoj. Jakmile se cena dostane nad deset tisíc, tak zase uslyšíme statisícové předpovědi… Větší starosti mi dělá jak zastarání technologie, tak výrazný pokles hashrate, který může vést k dolů vedoucí spirále, kdy se síť ucpe a lidi od BTC odejdou. Už tu byly i časy, kdy byl blok těžen pravidelně jednou za několik hodin…

krocan

Větší starosti mi dělá jak zastarání technologie, tak výrazný pokles hashrate

———————————————————————————
Myslím že ti to starosti dělat vůbec nemusí BCH – BCHSV či LTC mají hashrate na totálním dně kde útok přímo vybízí a stejně se najdou ovce co do těch to shit coinu narvou miliony dolarů a přitom stačí málo tihle pseudoinvestoři přijdou o vše jen proto že tomu prd rozumí a myslí si že koupi levně nějaké shitcoiny místo drahého bitcoinu .

Zee Prime

Myslel jsem to spíš tak, že se dostaneme do spirály: Klesla cena BTC, nevyplatí se těžit, odejdou těžaři, klesne hashrate, než se vyrovná difficulty, tak se síť zpomalí tak, že se lidi na BTC vykvajznou, což dále sníží výnosy z těžby a cenu BTC, odejdou další těžaři…a spirála smrti je tu.

Hulič

Mě se líbí jak každý ví leda tak velké @. Když padá, se predikuje na 3000. Neumí prolomit 7000 USD byl 9000 bude až 100 000. A teď válka mineru a jak asi? Jako že by se domluvili a nechali polovinu strojů off. Mě už to tady nebaví ani číst. Samé sračky.

Ferrero

Kriploměny 🙂

Lakatoshi

Jasne ze vsichni vi hovno,podle me jsme dno u BTC jeste nevideli i kdyz jsem mu mozna byli blizko.Vsichni samozrejme ted resi covid,ale opravdove nasledky jeste teprve prijdou.

E15

Halving možnosti minerů manipulovat cenou snižuje na polovinu, ne? Tak já nevím…

spot_img