Top 10 kryptoměn spolu koreluje víc než kdykoli předtím, zlato se naopak odděluje

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Od 12. března 2020 neboli černého čtvrtku, kdy světové trhy spadly na historická minima, vznikly dva nové trendy ve vztahu mezi bitcoiny a jinými kryptoměnami a zlatem.

Kryptoměny mezi sebou historicky vysoce korelovaly, zejména ty nejvyšší. Korelace mezi kryptoměnami a zlatem byla tradičně slabá.

Objevují se dva nové trendy

Od černého čtvrtku se objevily dva nové trendy. Korelace mezi bitcoiny (BTC) a dalšími devíti kryptoměnami dosáhla bezprecedentních úrovní, zatímco korelace mezi bitcoiny a zlatem se stala negativní. Je zajímavé, že i korelace mezi bitcoiny a Tetherem (USDT) vzrostla.

Zdroj: Coinmetrics

Důvodem je nejistota

Příčinou této větší korelace mezi bitcoiny a jinými špičkovými měnami by mohla být obecná úzkost a nejistota vyvolaná pandemií a hospodářskou krizí, která aktuálně probíhá na globální úrovni. Pokud jde o krypto trh, existuje další nejistota s ohledem na blížící se halving bitcoinů a jeho vlivů na cenu.

Závěr

Tyto nové trendy zřejmě nepřinesou žádnou velkou změnu, která by hodnotu kryptoměn nějak více ovlivnila. Na to si musíme počkat do května, kdy proběhne zmíněný halving. Někteří odborníci očekávají cenový nárůst, jiní zase pokles. Aktuální situace spojená s koronavirovou pandemií a hospodářskou nyní znesnadňuje jakékoliv odhady a dedukce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře