Kdo vlastní více bitcoinů: bratři Winklevossovi, Grayscale, nebo scameři z Plus Tokenu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

K dispozici jsou nově zpracovaná data, která zobrazují množství mincí BTC v různých podnicích, ve vlastnictví největších hráčů, ale i hackerů či podvodníků. Kdo vlastní více?

Nejvíce „vlastní“ burzy

Zdaleka největší množství Bitcoinu drží na svých peněženkách kryptoburzy. Podle údajů Blockchain Center jde o 2,6 milionů bitcoinů, které vlastní Huobi, Binance, BitMex, Bitfinex, Coinbase a další burzy, které tak stále patří k největším hodlerům, neboť disponují prostředky svých zákazníků.

Scameři, Grayscale nebo Winklevossovi?

A co ta známá dvojčata? Bratři Winklevossovi údajně vlastní 150 000 BTC, což je řadí mezi hackery Bitfinexu, kteří vlastní 120 000 BTC, a správce Mt. Gox, kteří údajně stále drží 166 000 zbylých bitcoinů, po neslavném hacku.

Ačkoli je 150 tisíc bitcoinů úctyhodná částka, scameři z pravděpodobně největšího ponzi schématu Plus Token bratry Winklevossovy přkonali. Na peněženkách masivního exit scamu je prý 200 000 BTC. Pro srovnání, Tim Draper údajně drží „ubohých“ 30 000 BTC, které získal ve vládní aukci mincí zabavených na darkwebovém Silk Roadu.

Společnost Grayscale však patří k ještě o řád větším velrybám. Největší institucionální bitcoinový investiční nástroj totiž vlastní úctyhodných 400 000 BTC. To je více bitcoinů, než kolik se jich vytěží za celý rok. To platí až do halvingu 2024, kdy roční růst nabídky Bitcoinu klesne z 328 500 BTC zhruba na polovinu.

Zombie coiny

Další zajímavý údaj skýtá odhad tzv. zombie coinů. To nejsou bitcoiny v držení nemrtvých, ale mince, u kterých se předpokládá, že jsou nadobro ztraceny. Do tohoto segmentu je zahrnuto také přibližně 1,1 milionu bitcoinů pravděpodobně vytěžených Satoshi Nakamotem. Celkem pak Blockchaincenter odhaduje množství zombie coinů na milion a půl.

Jedná se o ještě poměrně střízlivý odhad, některé další studie jdou ještě o jednotky milionů dále. Očekává se, že do oběhu bude postupně těžbou dodáno dalších 2,5 milionu bitcoinů. Kdo ví, kdo další by se tak k tomuto seznamu mohl v nadcházejících desetiletích připojit.

Závěr

Od deseti tisíc vyplacených před lety za dvě pizzy, přes 150 tisíc v držení bratrů Winklevossových, až po 2,6 milionu mincí, které (ne)vlastní uživatelé na burzách. – To vše jsou zajímavé údaje, které ukazují na ta největší „shromaždiště“ Bitcoinu na světě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
abc
Hodnocení článku :
     

omg zombi coiny ??
to jsou prece burned coins !!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: