JPMorgan se znovu pokusil zdiskreditovat Bitcoin

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký finanční gigant se již v minulosti několikrát ohradil proti nejdůležitější kryptoměně světa, kde nazval Bitcoin za podvod, scam nebo pyramidu. Přestože JPMorgan od té doby vytvořil vlastní token a v několika komentářích již „nehejtil“ kryptoměny, před nedávnem se o negativní komentář na adresu Bitcoinu pokusil znovu.

Hejtíčky JPMorganu

Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal obří nárůst poté, co automobilová společnost Tesla nakoupila BTC v hodnotě 1,5 miliard amerických dolarů. K této události se tak negativně vyjádřil americký bankovní gigant JPMorgan.

JPMorgan tak ve svém sdělení napsal:

„Neočekávejte, že další velké společnosti budou následovat nákup bitcoinů Teslou za 1,5 miliardy amerických dolarů. Hlavním problémem myšlenky, že tradiční korporace budou následovat příklad Tesly, je volatilita BTC.“

Poté, co JPMorgan publikoval své sdělení, se ihned strhla vlna kritiky ze strany odborníků na kryptoměny i ekonomů. Nesměl chybět ani bitcoinový býk Mike Novogratz, který v minulém týdnu uvedl:

„Každá společnost ve Spojených státech amerických půjde ve stopách Tesly a umožní zákazníkům nakupovat pomocí kryptoměn.“

JPMorgan uvádí, že přidání 1 % alokace bitcoinů by způsobilo velký nárůst volatility celkového portfolia. Vzhledem k 80 % anualizované volatilitě bitcoinů by alokace této velikosti mohla znamenat, že volatilita portfolia vzroste z 1 % na 8 % – tvrdí JPMorgan.

Odborníci na kryptoměny se do značné míry shodují na tom, že Tesla a další společnosti (PayPal, Microstrategy), otevřou myšlenku zcela nové třídě retailových a institucionálních investorů. Podle několika průzkumů je mnoho společností připraveno nakoupit kryptoměnu do svého firemního portfolia.

Závěr

Bitcoin si v minulém týdnu získal obrovskou podporu díky výrobci automobilů Tesla, který nakoupit kryptoměnu v hodnotě 1,5 miliard amerických dolarů. Bitcoin se tak vyšplhal na rekordní hodnotu 48 000 USD. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 469 USD dle KMC.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře