PayPal vstoupí do nového roku s kryptoměnovými službami

1
paypal
Zdroj: rtnews.com

Generální ředitel platebního gigantu Paypal, Dan Schulman, odhalil v nedávném rozhovoru více podrobností o plánech na příští rok. Jaké novinky společnost PayPal chystá?

Plány na příští rok

Dan Schulman, generální ředitel PayPalu a předseda softwarové společnosti Symantec, v nedávném rozhovoru prezentoval plány společnosti na příští rok. Kromě plánů na rok 2021 také zhodnotil příjmy za třetí čtvrtletí Q3 letošního roku.

Podle Schulmana má pouze 10 % všech zákazníků PayPalu ve Spojených státech amerických přístup k novým kryptoměnovým službám. Zájem o kryptoměnové služby je však velmi vysoký a zákazníci z USA k nim získají přístup v příštích dvou až třech týdnech.

Platební gigant kvůli zvýšenému zájmu zvýšil týdenní limity pro nákup kryptoměn. Z 10 000 amerických dolarů na 15 000 USD. PayPal kromě větší podpory kryptoměnových služeb oznámil také přijímání nových forem digitálních měn v podobě CBDC.

Digitální měny vydané centrální bankou

Dan Schulman v reakci na vznikající koncepty digitálních měn vydané centrální bankou (CBDC) prohlásil:

„Není pochyb o tom, že digitální měny budou nabývat na důležitosti, budou mít stále větší funkčnost a důležitost. Myslím si, že naše platforma, kterou právě máme, může pomoci utvářet užitečnost těchto měn. PayPal se snaží vytvořit nejrozsáhlejší a nejdůvěryhodnější digitální peněženku na světě.“

Schulman také dodal, že PayPal je díky svému globálnímu rozšíření perfektně vhodný pro jakékoli digitální centralizované měny.

Závěr

Po oznámení vstupu platebního gigantu PayPal do kryptoměnového odvětví se tržní kapitalizace kryptoměn vyšplhala o více než 14 %. Společnost PayPal tak může mít býčí vliv na kryptoměnový průmysl v následujících týdnech.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 15 350 USD dle KMC.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře