Hester Peirce: vymáhání není nejlepší způsob, jak zajistit srozumitelnost kryptoměn

5
(2)

Zprávy a souhrny

Americká komisařka pro cenné papíry (SEC) Hester Peirce (v komunitě známá jako krypto máma) vyjadřuje své preference pro vznik jasnějších kryptografických předpisů ve Spojených státech.

V jednom z posledních rozhovoru se pustila do kritiky SEC, který má tendenci regulovat kryptoměnový sektor tím, že jej zajímají hlavně poplatky a vymáhání, místo aby poskytl účastníkům kryptoprostoru jasné regulační pokyny a pravidla.

„SEC neodvádí fantastickou práci při vystupování a stanovení jasných hranic pro kryptoměny […] Vymáhací opatření mohou skutečně poskytnout jakousi jasnost, ale z mého pohledu to není tem správný způsob.“

Podle komisařky SEC v současné době používá jakousi velmi širokou klasifikaci pro aktiva, která se zdají být cennými papíry, ale přesto nemusí být cennými papíry, pokud se na to díváme očima jiných agentur, což může být pro mnoho lidí frustrující.

Ačkoli Hester odmítla komentovat žalobu SEC na společnost Ripple, blíže popsala obecný rozhodovací proces Komise pro cenné papíry. Peirce zdůraznila, že donucovací opatření jsou často jednomyslná, ale není tomu tak vždy.

„U donucovacích opatření jsme často svědky jednomyslného hlasování, ale někdy tomu tak není. Jakmile hlasování proběhne, soudní spory se pohnou kupředu a poměrně často vidíme, že soudní spor skončí urovnáním. Někdy k němu ovšem nedojde a pak následuje skutečné soudní jednání.“

Co nás čeká na poli regulací?

Pokud jde o otázku, jakým způsobem se SEC chystá v budoucnu regulovat kryptoměny, Peirce vysvětlila, že to bude záležet na tom, kdo vlastně bude jmenován do čela agentury Bidenovou administrativou, ale že ona osobně se chce zaměřit na to, aby aktéři kryptosvěta měli snazší orientaci v legálních záležitostech.

„Hodně bude záležet na tom, kdo bude jmenován předsedou za prezidenta Bidena, a to pomůže určit směr, kterým se Komise bude u mnoha otázek ubírat, ale otázka kryptoměn budou jednou z nich … Chceme lidem předem poskytnout jasné pokyny a pak mohou přijít na to, jak mohou něco udělat tak, aby to bylo po všech stránkách legální.“

Závěr

Amerika aktuálně zažívá velmi turbulentní období a připravuje se na jmenování nového prezidenta. Kdo nakonec stane v čele Komise pro cenné papíry, je zatím otázkou. Jasné je, že jednou z otázek, které je třeba palčivě řešit, je otázka digitálních měn. Jednoznačná pravidla napomohou vstupu nových hráčů a rychlejšímu přijetí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: