Generální ředitel společnosti Ripple odpovídá na nejčastější otázky ohledně soudního sporu se SEC

4.5
(11)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Brad Garlinghouse, generální ředitel Ripple, odpověděl na pár nejčastěji kladených otázek ohledně žaloby, kterou minulý měsíc podala americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

SEC žaluje Ripple

Jak pravděpodobně víte, 22. prosince 2020, den před rezignací bývalého předsedy SEC Jay Claytona, SEC dle svého vyjádření „podala žalobu proti Ripple Labs Inc. a dvěma jejím vedoucím pracovníkům, kteří jsou rovněž významnými akciovími držiteli s tím, že získali neregistrovanou a probíhající nabídkou cenných papírů s digitálními aktivy více než 1,3 miliardy USD.“

Žaloba je namířena jak na Ripple, tak na vedoucí pracovníky, kterými jsou spoluzakladatel  Ripple Christian Larsen a současný generální ředitel Bradley Garlinghouse. Ripple a žalovaní pak dle obvinění SEC:

„[Ripple] Získával finanční prostředky od roku 2013 prodejem digitálních aktiv známých jako XRP v neregistrované nabídce cenných papírů investorům v USA a na celém světě. […] Distribuoval miliardy XRP výměnou za bezhotovostní protiplnění, jako jsou práce a služby vytvářející trh.” 

„[Žalovaní] Nezaregistrovali své nabídky a prodeje XRP nebo nesplnili jakoukoli výjimku z registrace, což je v rozporu s ustanoveními o registraci podle federálních zákonů o cenných papírech.”

Garlinghouse zodpověděl nejčastější otázky

„Nebudu soudit neověřená obvinění SEC na Twitteru a jak si dokážete představit, existují nové úvahy o tom, co může / mělo by být veřejně řečeno po zahájení soudního procesu, uvedl generální ředitel Ripple na svém Twitteru a dodal, že by však rád odpověděl na několik klíčových otázek. Dále říká, že se bude snažit vše vyřešit ke spokojenosti komunity XRP i spotřebitelů a zachování inovací i trhu.

Pokud jde o tvrzení, že Ripple platil určitým kryptoburzám za zalistování XRP, říká:

„XRP je jedním z nejlikvidnějších (top 3 – 5) digitálních aktiv na celém světě a 95 % se obchoduje mimo USA. Ripple nemá žádnou kontrolu nad tím, kde je XRP uveden, kdo je jeho vlastníkem, atd. Je open-source a decentralizovaný.”

Ohledně sporu s komisí SEC Garlinghouse vysvětlil:

„Právní proces může být pomalý! Věci se mohou zdát tiché, ale v zákulisí se děje spousta věcí. Počáteční odpověď zašleme během několika týdnů.”

Co se týče tvrzení, že společnost Ripple zaplatila některým zákazníkům za používání jejích produktů, říká:

„Poskytli jsme některým zákazníkům, zejména prvnímu, w / pobídky k používání ODL – to je budování platební sítě 101 (a zcela zákonné). Každá platební síť (PayPal, Visa, MC atd.) Má nebo stále používá pobídky.“

Závěr

Žaloba XRP má neblahý vliv na investory do XRP, protože způsobila pokles ceny tohoto kryptoaktiva. Ještě závažnější pak je, že řada burz, vč. americké odnože Binance a burzy Coinbase, oznámily zastavení obchodování či delistování XRP. Žalovaní však uvádějí, že jsou přesvědčeni, že spor, jehož hlavní otázkou je, zda je XRP cenným papírem, jak tvrdí komise, nakonec vyhrají.

Stuart Alderoty, hlavní právní zástupce společnosti Ripple, uvedl:

„Klíčový bod, který je třeba mít na paměti: Dokonce i SEC uznala, že naši zákazníci skutečně používají XRP k převodu fiat měny na XRP, [poté] k převodu XRP do jurisdikce příjemce a převodu XRP na fiat měnu daného národního prostředí… V asi 90 sekundách nebo méně.“

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Až se xrp očistí banky ktere je používaji pro převod s posvěcením sec udělají takovou reklamu že xrp pujde velmi velmi vysoko. Po tom co předvadí BTC ktery je první a omezený malym počtem ale technicky 100 let za opicemi teda za xrp tak si myslim ze zo bude balík , jen tu cenu by mohli vyklepat trochu níže , tady by se ta korekce na btc hodila

Martin

Ja myslim, ze pokud mate pravdu s tim sec a naslednym vzestupem ceny, tak je to ted zadarmo, ne? Tak proc chtit jeste vetsi pokles? Muzete kdyztak dokoupit.

Petr

Vždyť je za hubičku, já sám v ní mám zaspekulováno a čekám, kam to vystřelí.

Láďa

Taky v tom trochu mám. Tak jsem teď na vážkach jestli ještě dokoupit. Přeci jen je to teď takový neprůhledný.

Poslední editace 3 let před přes Láďa
ppetr1

ja se musim smat pri diskuzi – mate pamet diskuteri :-))
viz wirecard – na to vase hlavy zrejme stacit nebudou 🙂

Martin

U wirecard se jedna o brutalni podvod a selhani. Tam se nedivim, ze to padlo. A ani me nenapadlo do toho strkat penize. U XPR si myslim, ze se nejedna o takovy monstr problem. Rikam si, ze moznost tu situaci narovnat. Boeing taky spadl a postupne se splha zpatky. Ten prusvih resi.

pan.karel

Neni to srovnani trochu mimo ? Ripplu se zadny xrp neztratilo.

spot_img