Garlinghouse: Co by se stalo s Ripple, kdyby byl XRP prohlášen za cenný papír vládou USA

3.8
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jak bude vypadat budoucnost platební společnosti Ripple, pokud vláda USA vyhlásí XRP za cenný papír? Na tuto otázku odpovídá generální ředitel společnosti Brad Garlinghouse.

Budoucnost Ripple

V nedávném článku jsme se věnovali tématu, co by regulační prohlášení za cenný papír udělalo s budoucností kryptoměny XRP. Nyní na to tak trochu navážeme. Co by takový regulační zákrok ve Spojených státech znamenal pro společnost Ripple? Garlinghouse uvedl:

„Mnoho z toho, co dnes Ripple dělá ve Spojených státech, bychom mohli dělat dál, žádný problém. Součástí toho, co dnes děláme, jsou naši zákazníci ODL (On-Demand Liquidity), kteří od nás nakupují XRP. Pokud je [XRP] ve skutečnosti cenným papírem, museli bychom získat licenci makléře a dealera. Každý, kdo kupuje a prodává XRP ve Spojených státech, by musel získat licenci zprostředkovatele-prodejce.“

Důsledky prohlášení XRP za cenný papír

Společnost Ripple je největším držitelem mincí XRP. Pravidelně jich určitou část prodává na mimoburzovních trzích, čímž zvyšuje jejich celkové množství na trhu. Ripple tímto pravidelným měsíčním prodejem XRP de facto částečně supluje těžbu, používanou třeba u Bitcoinu, či staking, který by měl být např. zítra spuštěn na Ethereu 2.0. Zajímavostí pak je, že prohlášení GRAM tokenů za “security” (cenný papír) znamenal pro společnost Telegram potupné ukončení veškerých snah o inovace v oblasti blockchainu a digitálních měn – tedy projektu Telegram Open Network.

Daně

Šéf sanfranciské společnosti Ripple však nevidí možnost, že by museli ukončit prodej XRP, či dokonce vracet peníze investorům. Z jeho vyjádření naopak plyne, že pokud regulační orgány rozhodnou, že kryptoměna XRP je cenným papírem, velká část aktivit společnosti by mohla fungovat jako obvykle. Dodává však, že by se pravděpodobně rozhodli podívat na jiné trhy a jiné jurisdikce, kde je tato [regulační] jasnost,” kterou hledají.

Jinými slovy, pokud vláda USA prohlásí XRP za cenný papír, Ripple pravděpodobně přesídlí jinam. Garlinghouse jmenuje Spojené království, Japonsko či Singapur a dodává:

“Upřímně řečeno, většina našich zákazníků je dnes mimo USA, takže bychom mohli absolutně pokračovat v budování podnikání a růstu. Prostě bychom už nebyli americkými daňovými poplatníky, přičemž jsme pravděpodobně ve Spojených státech zaplatili na daních odvody v řádu několika set milionů dolarů, a já si jen myslím, že to neposlouží americké agendě, aby nás vyhnali offshore [registrovat se v zahraničí].“

Závěr

Vypadá to, že společnost Ripple případné prohlášení XRP za cenný papír nevidí tak černě, jak by se to mohlo na první zdát. Otázkou je, zda by součástí takového rozhodnutí nebyla vysoká pokuta, což by společnost pochopitelně zasáhnout mohlo. Brad Garlinghouse se však nechal slyšet, že vzhledem k stamilionům zaplacených daní v USA by případné přesídlení společnosti mohlo být větší újmou pro samotné Spojené státy, než pro společnost Ripple.

Kryptoměna XRP během posledních měsíců těžce zaostávala za prudce rostoucím Bitcoinem, což částečně zvrátil nedávný prudký růst o více než 100 %. Hodlery pak v prosinci čeká airdrop tokenů Spark.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img