Garlinghouse: XRP by se stále dařilo, i kdyby bylo prohlášeno za cenný papír

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

I v hypotetickém scénáři, kdy zákonodárci Spojených států vyhlásí XRP za cenný papír, se bude XRP stále dařit. Alespoň tomu věří generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse

Bezpečné, i kdyby šlo o cenný papír

Ve 439. epizodě pořadu Pomp Podcast hovořil Garlinghouse o důsledcích toho, že XRP bude americkou komisí pro cenné papíry neboli SEC prohlášeno za cenný papír. Řekl, že taková pozice by byla v rozporu s převládajícím názorem na G20 trzích.

Ačkoli Garlinghouse uznává, že „je velmi těžké dívat se na XRP jako na cenný papír,“ řekl:

“Víš, kdyby se XRP zde ve Spojených státech považovalo za cenný papír, máme další trhy G20, které zaujaly jiný názor. Nejsem si vědom žádného globálního trhu, který by si myslel, že XRP je cenný papír.”

Garlinghouse dodal, že „více než 90 % zákazníků RippleNet je ze Spojených států,“ což naznačuje, že označení cenných papírů nemusí nutně bránit základním obchodům společnosti.

Pokud by XRP byl ve Spojených státech prohlášen za cenný papír, investoři (včetně Ripple) by museli dokončit registraci makléře-dealera u SEC.

V centru pozornosti

Regulační status XRP byl v posledních několika letech předmětem intenzivního zkoumání a veteránský obchodník Peter Brandt byl poslední veřejnou osobností, která jej prohlásila za cenný papír.

Na opačné straně spektra je kongresman Tom Emmer, republikán z Minnesoty, který v srpnu naopak tvrdil, že XRP cenným papírem není.

Společnost Ripple byla předmětem hromadné žaloby nespokojených investorů, kteří tvrdili, že XRP je cenný papír. Soudní proces vychází z nepravdivé reklamy a obvinění z nekalé soutěže vůči společnosti Ripple. Pozměněné podání z března tvrdilo, že Garlinghouse nakupoval XRP pro potenciální investory a současně likvidoval své podíly.

XRP je tento měsíc v centru pozornosti po explozivní rally, která posunula kryptoměnu o notný kus severním směrem. Ve čtvrtek jsme byli svědky velkého zisku, který později poklesl o více než 28 %.

Závěr

XRP je v centru pozornosti už nějaký ten pátek a to taky z důvodu žaloby. Myslíte, že pokud by USA vyhlásily Ripple jako cenný papír, že by se něco zásadního změnilo, nebo by si udržel svůj status?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Určitě by se změnilo spousta věcí , to že probíha soud s emitentem Ripple nic podstatného neznamená navíc zatím je osvobozen.
Vzhledem k počtu minci xrp je to i pravděpodobně. Navic ma větší sanci stát se cenným papirem než BTc což potvrdil i jeden z koordinátoru SEC dohled nad cennými papíry .
Navic tím že pořad drží vlastnik víc než 50% asi i kakuluje z možností vstupu na burzu .

spot_img