[Polední zprávy] • Objem obchodování na Binance dosáhl ATH • Doteď spící Ripple velryba přesunula 40 mil. XRP na Bitstamp • a další zprávy

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Bitcoin prorazil po několika dnech stagnace pod 19 000 USD nad tuto prestižní úroveň a označil tak nové roční maximum na hodnotě téměř 19 500 USD. Naproti tomu většina altcoinů s velkou kapitalizací po nedávných ziscích zpomalila. Altcoiny s nižší a střední kapitalizací pokračují v obrovských výkyvech. Verge vede závod s nárůstem 32 % za posledních 24 hodin.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Waves/USD a Stellar/USD – Proč je nyní tak častý parabolický růst? a přehled trhu zde: BTC+ETH – Kam dál? Ethereum i Bitcoin trhají rekordy?!

Kryptoměny

Doteď spící Ripple velryba přesunula 40 mil. XRP na Bitstamp

Velryba, která spala od roku 2013, přesunula na Bitstamp 40 milionů XRP. Adresa je propojena s blokem Genesis blockchainu XRP. Ripple za posledních sedm dní výrazně překonal většinu kryptotrhů.

Banky, burzy, firmy

Coinbase měla opět výpadek po prudkém nárůstu ceny XRP

Cena tokenu XRP společnosti Ripple, aktuálně třetí největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace, dnes vystoupala na 0,90 USD, aby poté znovu rychle klesla o 30 %. To bylo zřejmě poháněno uživateli Coinbase, protože cena XRP nedosahovala na jiných burzách stejné úrovně. Například Bitfinex, Bitstamp a Kraken během stejného období zaznamenaly čísla nepřesahující 0,80 USD. Vzhledem k tomu někteří spekulují, že trh dosáhl stadia býčího běhu, kdy se ceny začínají lišit na různých burzách – což je jev, který lze často připsat problémům s likviditou.

Coinbase Pro ukončuje obchodování na marži kvůli regulacím CFTC

Coinbase Pro ukončuje své funkce obchodování na marži. Může však znovu zahájit obchodování s marží, pokud bude společnost schopna spolupracovat s regulačními orgány a pracovat v rámci předpisů. Běžných uživatelů Coinbase se toto rozhodnutí nedotkne. Podle oznámení zákazníci nebudou moci uzavírat maržové obchody po 14:00. PST ve středu 25. listopadu. Služba bude zcela deaktivována po skončení všech otevřených pozic příští měsíc. Společnost Coinbase jako důvod pro ukončení služby uvedla předpisy Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Objem obchodování na Binance dosáhl ATH

Obchodování s BTC na hlavní kryptoburze Binance také dosahuje nové výšky s objemem více než 37 miliard USD za posledních 24 hodin. Podle údajů z CoinMarketCap dosáhl denní objem obchodování Binance 37 291 444 117 dolarů, což je za posledních 24 hodin nárůst o 40,5 %. Minulý týden analytický web vykázal objem obchodování 25 miliard USD pro Binance. Kromě toho otevřený zájem o futures na bitcoiny (BTC) na Binance dosáhl historického maxima 1,17 miliardy dolarů, uvádí kryptoanalytický web Glassnode.

Akcie nejlepších mining firem vykazují vyšší zisky, než kryptoměny samotné

Nejlepší dvě těžební společnosti BTC v Americe, RIOT a Marathon, za posledních 12 měsíců vykázaly zisky 492,6 % a 387 % a překonaly Bitcoin a Ethereum se zisky na 170 % a 368 %. Akcie těchto mining firem mají 60denní průměrné zisky 114,2 % se střední hodnotou 125,2 %. Tyto akcie proto také pomalu vstupují do „nebezpečné oblasti“. Přesněji řečeno, společnosti, vyrábějící hardware a společnosti podporující institucionální těžbu, jako je Argo Blockchain PLC, vykázaly průměrné 60denní koncové zisky 74,6 %.

Regulace, CBDC

Jižní Korea chce odložit daně z krpytoměn na rok 2022

Jihokorejský kongres údajně navrhuje odložit zákona pro zdanění kryptoměn o tři měsíce do ledna 2022. Podle zprávy korejského média The Dong-a Ilbo ve středu vydal nedávno plánovací a finanční výbor Národního shromáždění zprávu naznačující, že je nutné zvážit implementaci daně z příjmu alespoň od 1. ledna 2022.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře