Hromadí USA potají Bitcoin?

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnový analytik a influencer Tyler Swope dostal podezření, že americká vláda hromadí bitcoiny, které zabavila během mnoha zátahů na darkweb. Opravdu hromadí Spojené státy americké nejdůležitější kryptoměnu světa?

Trochu konspirační teorie

Tyler Swope vychází z článku z časopisu Fortune, který se věnoval smrti Alexandra Cazese. Ten se oběsil v červenci letošního roku v thajské vězeňské cele. Alexander Cazes byl drogový dealer a podle tamních úřadů zakladatel největšího darknetového tržiště s drogami, AlphaBay.

Přestože vláda Spojených států amerických pravidelně draží BTC zabavené v trestním řízení, časopis často napadal nedostatečnou transparentnost během těchto trestních řízení. Tyler Swope na to upozornil již v minulosti.

Tyler Swope citoval z časopisu Fortune:

„Transparentnost je velmi prchavá. Mezi datem zabavení a jeho výskytem v hlášení jsou velmi často dlouhé prodlevy. Zprávy se nearchivují online. Každý den, když se objeví nové zprávy o zabavení, staré zmizí. Papírové kopie sice existují, ale nejsou nikde k dostání. Ve federální vazbě není žádný záznam o kryptoměnách.“

Swope také poukázal na nedávné zabavení 1 miliardy amerických dolarů odcizených v BTC, které pocházejí z darknetového tržiště Silk Road. Tyler Swope zabavení ukradených BTC z roku 2013 komentoval:

„Proč si myslíte, že právě minulý týden ministerstvo spravedlnosti zabavilo bitcoiny v hodnotě 1 miliardy USD. Chytili hackera, který před více než sedmi lety přesunul téměř 70 000 ukradených BTC ze Silk Road. Vláda se očividně stala velkou kryptoměnovou velrybou. Je to vládní černá díra bitcoinů, která se rozrůstá od roku 2018.“

Závěr

Poslední veřejná bitcoinová aukce se podle US Marshals Service konala 3. února letošního roku, kdy bylo v prodeji 4 041 BTC. Vzhledem k pandemii koronaviru Covid-19 se muselo od veřejných akcí upustit. To znamená, že pokud jsou veřejně přístupné údaje pravdivé a aktuální, musí vláda USA nyní vlastnit poměrně velké množství bitcoinů. Co si o tomto napůl tajném nabývání BTC americkou vládou myslíte vy?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

zajimaji me jen a pouze fakta – matematiku a fyziku zadny konspirativni teoretik jeste nezlomil.

Reklama: