Ministerstvo financí USA chce zakázat diskriminaci kryptoměn

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ministerstvo financí Spojených států amerických (USA) předevčírem rozhodlo o nové změně pravidel, která zabraní bankám odmítnout finanční služby konkurenci. Kryptoměnové společnosti se tak dostávají pod ochranná křídla ministerstva.

USA chrání kryptoměny

Federální agentura USA pro kontrolu měny (OCC) společně ministerstvem financí přišla s novým návrhem, které poskytují kryptoměnovým společnostem lepší podmínky a přístup k veškerým bankovním službám.

Navrhovaná změna pravidel by omezila schopnost centrálních bank odmítat finanční služby konkurenčních podniků. Peněžní společnosti, včetně těch kryptoměnových, by tak mohly lépe spolupracovat právě s těmito bankami.

Banky, které by odmítly poskytovat bankovní služby kryptoměnovým společnostem, by od schválení tohoto návrhu měly být postihovány. K celé situaci se vyjádřila federální agentura pro kontrolu měny Spojených států amerických:

„V souladu se zákonem o spravedlivém přístupu k finančním službám OCC opakovaně uvádí, že banky nejsou povinny nabízet svým zákazníkům žádné konkrétní finanční služby. Banky musí aplikovat hodnocení rizik na jednotlivé obchody, nikoli na obchodní kategorie.“

OCC dále sestavil zprávu o nezávislých provozovatelích bankomatů, organizacích, soukromých společností, zbrojních podnicích a společnostech zabývajících se peněžními službami, které byly vyřazeny ze seznamu.

Právní ředitel kryptoměnové burzy Kraken, Marco Santori, v reakci na vyjádření OCC prohlásil:

„Kryptoměnové společnosti vědí, že největší překážkou masového přijetí krypta je stále v nedostatečném přístupu k bankovním službám. V počátcích byla na bitcoin vyvíjena nátlaková kampaň k omezení přístupu k některých finančním službám.“

Závěr

K diskriminace některých odvětví včetně toho kryptoměnového stále dochází a nový návrh ministerstva financí spolu s OCC chce tomu razantně zabránit. Návrh se bude projednávat do 4. ledna následujícího roku a pravděpodobně se dočká ještě změny. Pro kryptoměnové společnosti je tato zpráva velmi pozitivní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře